مقایسه BYD Yuan UP و Yuan Plus: کدام مدل برای واردات مناسب‌تر است؟

خودروهای BYD Yuan UP و Yuan Plus دو محصول متفاوت از دو کلاس مختلف هستند. مدل Yuan UP یک شاسی‌بلند کوچک با طول 4310 میلی‌متر و برد حرکتی 401 کیلومتر طبق استاندارد CLTC است؛ در حالی که Yuan Plus یک شاسی‌بلند کامپکت با طول 4455 میلی‌متر و برد 510 کیلومتر می‌باشد. مصرف انرژی این دو خودرو تقریباً یکسان است (12.2 در مقابل 12.5 کیلووات ساعت در هر 100 کیلومتر)، بنابراین تفاوت در برد حرکتی ناشی از ظرفیت باتری است، نه بهره‌وری بالاتر یکی نسبت به دیگری. برای بازار اتیوپی که زیرساخت شارژ عمومی محدود است و هر دو خودرو با نرخ یکسان 30 دقیقه‌ای شارژ سریع می‌شوند، مشخصه تعیین‌کننده، برد حرکتی است، نه سرعت شارژ.

👉 مسافت روزانه و تعداد سرنشینان مشتری خود را به ما بگویید تا مدل مناسب را به شما پیشنهاد داده و قیمت‌گذاری کنیم. از طریق واتس‌اپ با ما در ارتباط باشید · مشاهده موجودی فعلی خودروهای برقی →

ابتدا، مشکل نام‌گذاری

نیمی از سردرگمی در این مقایسه به این دلیل است که هر خودرو دو نام متفاوت دارد.

نام در بازار چین نام صادراتی کلاس
BYD Yuan UP (元UP) BYD Atto 2 شاسی‌بلند کوچک
BYD Yuan Plus (元PLUS) BYD Atto 3 شاسی‌بلند جمع‌وجور

خریدارانی که عبارت “Atto 2 vs Atto 3” را جستجو می‌کنند و خریدارانی که به دنبال “Yuan UP vs Yuan Plus” هستند، در واقع یک پرسش واحد درباره این دو خودرو مطرح می‌کنند. اگر تأمین‌کننده‌ای به شما قیمت “Atto 2” را ارائه دهد و در اسناد و مدارک نام “Yuan UP” درج شده باشد، این یک مغایرت نیست؛ بلکه همان خودرو با نام داخلی آن است. ما یک راهنمای کامل برای این موضوع تهیه کرده‌ایم، زیرا این مسئله در گمرک مشکلات واقعی ایجاد می‌کند: نام‌های مدل‌های چینی در مقابل نام‌های صادراتی.

نام سومی نیز در بازار وجود دارد. مدل Yuan Plus از همان ابتدا در اکثر بازارهای صادراتی با نام BYD Atto 3 به فروش می‌رسید و با اختلاف زیاد، مدل شناخته‌شده‌تری در خارج از کشور است؛ اگر مشتری شما قبلاً یکی از این خودروها را دیده باشد، به احتمال بسیار زیاد همین مدل بوده است.

جدول مشخصات

تمامی ارقام زیر برگرفته از جداول پیکربندی منتشر شده توسط سازنده برای خودروهای فعلی بازار چین است.

مشخصات Yuan UP (Atto 2) Yuan Plus (Atto 3)
کلاس شاسی‌بلند کوچک شاسی‌بلند کامپکت
طول × عرض × ارتفاع 4310 × 1830 × 1675 mm 4455 × 1875 × 1615 mm
فاصله محوری 2620 mm 2720 mm
تعداد صندلی 5 5
برد حرکتی CLTC 401 km / 301 km 510 km / 430 km
خروجی موتور 130 kW / 177 Ps / 290 N·m یا 70 kW / 95 Ps / 180 N·m 150 kW / 204 Ps / 310 N·m (تمام تیپ‌ها)
شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت 7.9 s (177 Ps) / 12.0–12.9 s (95 Ps) 7.3 s
حداکثر سرعت 160 km/h (150 km/h در تیپ 301 km) 160 km/h
مصرف انرژی 12.2 kWh/100 km (12.0 در تیپ 301 km) 12.5 kWh/100 km (12.2 در تیپ 430 km)
شیمی باتری LFP (لیتیوم آهن فسفات) LFP (لیتیوم آهن فسفات)
شارژ سریع DC 30 دقیقه، 30 تا 80 درصد 30 دقیقه، 30 تا 80 درصد
شارژ AC برای هر تیپ منتشر نشده 8.64 h (510 km) / 7.13 h (430 km)
حجم صندوق عقب منتشر نشده 434–1338 L
فاصله از زمین (در حالت بارگذاری) منتشر نشده 150 mm
وزن خالص 1430–1540 kg 1625–1690 kg
گارانتی خودرو (چین) 6 سال / 150,000 km 6 سال / 150,000 km
گارانتی باتری (چین) 8 سال / 150,000 km 8 سال / 150,000 km

دو ردیف با عنوان “منتشر نشده” مشخص شده‌اند. این موضوع عمدی است. جدول پیکربندی BYD برای برخی از تیپ‌های Yuan UP حجم صندوق عقب و فاصله کف خودرو تا زمین در حالت بدون بار را خالی گذاشته است و ما ترجیح می‌دهیم به جای درج عددی ساختگی، آن را خالی بگذاریم. اگر هر یک از این ارقام در تصمیم‌گیری شما برای ثبت سفارش تعیین‌کننده است، از ما بخواهید تا واحد موجود در انبار را به صورت واقعی اندازه‌گیری کنیم.

اعداد در جاده‌های اتیوپی چه معنایی دارند

اختلاف پیمایش به معنای یک روز بیشتر است، نه یک سفر بیشتر

109 کیلومتر پیمایش CLTC ممکن است انتزاعی به نظر برسد. آن را در یک الگوی کاری قرار دهید. مشتری که روزانه 100 کیلومتر رانندگی می‌کند – رقمی واقع‌بینانه در Addis Ababa برای یک مسافر شخصی یا یک شیفت کاری سبک در تاکسی‌های اینترنتی – پیش از نیاز به شارژ مجدد، تقریباً چهار روز با Yuan UP و پنج روز با Yuan Plus رانندگی می‌کند؛ این محاسبات پیش از کسر افت پیمایش CLTC در شرایط رانندگی واقعی است.

این یک روز اضافه در اتیوپی اهمیت بیشتری نسبت به بازاری با زیرساخت شارژ متراکم دارد. با تقریباً 100 ایستگاه شارژ عمومی در مقابل حدود 2,300+ ایستگاه مورد نیاز در سطح کشور، اکثر مالکان خودروهای خود را در خانه یا محل کار و در طول شب با جریان AC شارژ خواهند کرد. یک بار شارژ کمتر در هفته، یک تفاوت عملیاتی واقعی است؛ در حالی که یک جلسه شارژ 30 دقیقه‌ای DC که هیچ‌کدام از این دو خودرو نمی‌توانند ایستگاه شارژی برای آن پیدا کنند، چنین نیست.

سرعت شارژ هر دو خودرو یکسان است، بنابراین سرعت شارژ یک عامل متمایزکننده نیست

هر دو مدل برای شارژ 30 تا 80 درصد با جریان مستقیم (DC) به 30 دقیقه زمان نیاز دارند. هیچ‌کدام از معماری 800 ولتی استفاده نمی‌کنند. اگر معیارهای تصمیم‌گیری مشتری شما شامل شارژ سریع است، این دو خودرو از این نظر تفاوتی با هم ندارند؛ و در بازاری با تراکم ایستگاه‌های شارژ که در بالا توصیف شد، به هر حال این معیار اشتباهی برای بهینه‌سازی است. (در سبد محصولات خود BYD، خودرویی که این معادله را تغییر می‌دهد، Sealion 06 EV است که با توان 237 kW شارژ می‌شود.)

ارتفاع: مزیتی که در هیچ کاتالوگی ذکر نمی‌شود

آدیس آبابا در ارتفاع تقریبی 2,355 متری از سطح دریا واقع شده است. بخش بزرگی از شبکه جاده‌ای اتیوپی حتی در ارتفاعات بالاتری قرار دارد.

موتورهای احتراقی با افزایش ارتفاع قدرت خود را از دست می‌دهند، اما موتورهای الکتریکی خیر. یک موتور بنزینی تنفس طبیعی با رقیق شدن هوا، در هر مرحله مکش اکسیژن کمتری دریافت می‌کند و خروجی آن کاهش می‌یابد؛ یک قاعده کلی رایج این است که به ازای هر 300 متر ارتفاع، حدود 3 درصد افت توان رخ می‌دهد. موتور الکتریکی انرژی خود را از باتری تأمین می‌کند، نه از جو، و همان گشتاور را در ارتفاع 2,400 متری همانند سطح دریا ارائه می‌دهد.

این موضوع ارزش آن را دارد که برای مشتریانی که در حال مقایسه با خودروهای بنزینی وارداتی کارکرده هستند، با صدای بلند بیان شود، زیرا فرضیه معمول مبنی بر اینکه هاچ‌بک‌های وارداتی ژاپنی انتخاب مطمئن‌تری برای رانندگی در مناطق کوهستانی هستند را نقض می‌کند. این همچنین یکی از دلایل کمتر شنیده شده‌ای است که نشان می‌دهد چرا تغییر رویکرد اتیوپی به سمت واردات خودروهای برقی در عمل، بسیار موفق‌تر از آن چیزی است که سیاست‌گذاری‌های صرف نشان می‌دهند.

نکته مهم: سیستم گرمایش کابین و پیمایش سربالایی‌ها هر دو از یک باتری تغذیه می‌کنند و صعودهای طولانی در مناطق کوهستانی، شارژ باتری را سریع‌تر از آنچه عدد CLTC نشان می‌دهد، مصرف می‌کنند. در مسیرهای کوهستانی، باید انتظار پیمایش واقعی به مراتب کمتری نسبت به ارقام اسمی داشته باشید؛ این موضوع برای هر دو خودرو به یک اندازه صدق می‌کند.

دو موتور برای Yuan UP، دو خودروی متفاوت

این همان دامی است که در خط تولید Yuan UP وجود دارد. تریم‌های 401 km با موتور 130 kW / 177 Ps (شتاب 0 تا 100 در 7.9 s) یا موتور 70 kW / 95 Ps (شتاب 0 تا 100 در 12.9 s) عرضه می‌شوند. نشان یکسان، عدد پیمایش یکسان، اما اختلافی نزدیک به پنج ثانیه در شتاب.

نسخه 95 اسب بخاری برای استفاده شهری در مسیرهای هموار مناسب است، اما با پنج سرنشین و بار در سربالایی‌ها به وضوح تحت فشار قرار می‌گیرد. مدل Yuan Plus کاملاً از این مسئله مبرا است؛ تمامی تیپ‌های این خودرو از موتور یکسان 150 kW / 204 اسب بخاری بهره می‌برند، بنابراین یک Yuan Plus فارغ از اینکه کدام نسخه در کانتینر بارگیری شود، همان عملکرد را ارائه می‌دهد.

هنگام ثبت سفارش، خروجی موتور را مشخص کنید، نه فقط عدد پیمایش را. ما شاهد بودیم که خریداران تصور می‌کردند عدد “401 km” هویت خودرو را مشخص می‌کند و در نهایت موتور ضعیف‌تر را دریافت کرده‌اند. این همان دسته از اشتباهات در سفارش‌گذاری است که در چک‌لیست تله‌های واردات خودرو از چین به آن پرداخته‌ایم.

عرض و استفاده شهری

تفاوت 1830 mm در برابر 1875 mm تنها 45 mm است. این موضوع تعیین‌کننده خرید نخواهد بود، اما برای ناوگانی که در بخش‌های قدیمی‌تر و کم‌عرض‌تر شهر Addis Ababa فعالیت می‌کند، Yuan UP خودروی مانورپذیرتری است؛ همچنین فاصله محوری 2620 mm آن نسبت به فاصله محوری 2720 mm در Yuan Plus، شعاع گردش کمتری ایجاد می‌کند.

کدام مدل برای کدام مشتری

مدل Yuan UP (Atto 2) مناسب برای:

  • خریداران شخصی که مسافت‌های شهری قابل پیش‌بینی را طی می‌کنند و امکان شارژ شبانه دارند
  • خریدهای ناوگانی با محوریت هزینه که در آن قیمت تمام‌شده هر واحد، محدودیت اصلی است
  • استفاده در محیط‌های شهری با خیابان‌های باریک و خریداران خودروهای برقی برای اولین بار که از یک هاچ‌بک کوچک به این مدل روی می‌آورند
  • خریدارانی که موتور 177 Ps را انتخاب می‌کنند — تریم 95 Ps مقوله متفاوتی است

Yuan Plus (Atto 3) مناسب است برای:

  • مشتریانی که مسافت‌های طولانی‌تر یا غیرقابل پیش‌بینی را طی می‌کنند یا در مسیرهای بین‌شهری رانندگی می‌کنند
  • هر کسی که به‌طور مرتب پنج بزرگسال به همراه بار حمل می‌کند — صندوق عقب 434 L با عدد رسمی اعلام‌شده
  • خریدارانی که مدلی با شناخت برند و شبکه تأمین قطعات موجود در بازارهای صادراتی می‌خواهند
  • اپراتورهای تاکسی‌های اینترنتی، جایی که حذف حتی یک توقف شارژ در هفته، در طول یک سال تأثیر قابل‌توجهی دارد

هر دو مدل واجد شرایط بهره‌مندی از تسهیلات خودروهای برقی در اتیوپی هستند. هر دو خودرو دارای فرمان سمت چپ (LHD) بوده، ظرفیت ۵ سرنشین را دارند (که کاملاً در محدوده کمتر از ۱۰ سرنشین قرار می‌گیرد) و تمام‌برقی هستند؛ بنابراین هر دو مشمول ۱۵٪ حقوق گمرکی به همراه معافیت از مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیرمستقیم و عوارض اضافی می‌شوند که در راهنمای واردات خودروهای برقی از چین به اتیوپی ما تشریح شده است. هیچ‌کدام از این دو مدل تحت تأثیر ممنوعیت ژانویه ۲۰۲۴ برای واردات خودروهای شخصی بنزینی و دیزلی جدید قرار نمی‌گیرند؛ در واقع، همین ممنوعیت دلیل اصلی انجام این مقایسه است.

نکات مربوط به سفارش و حمل‌ونقل

گارانتی بین‌المللی نیست. هر دو خودرو دارای پوشش گارانتی ۶ ساله / 150,000 کیلومتر برای کل خودرو و ۸ ساله / 150,000 کیلومتر برای باتری در چین هستند. گارانتی سازنده محدود به قلمرو جغرافیایی خاص بوده و از طریق شبکه‌های مجاز ارائه می‌شود؛ شرایط گارانتی چینی را به گونه‌ای به مشتری اتیوپیایی معرفی نکنید که گویی در آدیس آبابا نیز معتبر است. در بازارهایی که واردکننده رسمی وجود دارد، پوشش گارانتی تابع شرایط همان واردکننده است، نه شرایط داخلی چین. به مشتری خود دقیقاً اطلاع دهید که چه مواردی و توسط چه کسی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

شیمی LFP انتخاب درستی برای این بازار است. هر دو خودرو به جای شیمی مبتنی بر نیکل، از لیتیوم آهن فسفات استفاده می‌کنند. LFP گرما و شارژ کامل را بهتر تحمل می‌کند و در برابر زمان‌های طولانی توقف خودرو بین خروج از محوطه تا تحویل در مقاصد داخلی از بندر مقصد، مقاوم‌تر است. همچنین این باتری‌ها به طور معمول تا 100% شارژ می‌شوند بدون اینکه مانند برخی جایگزین‌ها دچار پیری تقویمی شوند؛ موضوعی که برای مالکی که شبانه با AC شارژ می‌کند، مناسب است.

وضعیت شارژ در حین حمل و نقل. خودروهای برقی تحت قوانین حمل و نقل IMDG و سیاست‌های شرکت‌های حمل‌کننده با محدودیت‌های شارژ ارسال می‌شوند. با متصدی حمل و نقل خود تأیید کنید که واحدهای شما با چه میزان شارژی حمل خواهند شد و انتظار داشته باشید که خودرو با شارژی بسیار کمتر از حد کامل برسد. این یک پرسش روتین است، نه یک مشکل؛ اما مشتری که از قبل در این مورد آگاه نشده باشد، آن را یک مشکل تلقی خواهد کرد.

محاسبات کانتینری. این‌ها خودروهای شاسی‌بلند کوچک و جمع‌وجوری هستند که اقتصاد بارگیری را در مقایسه با خودروهای بزرگ‌تر تغییر می‌دهد: پیش از قیمت‌گذاری حمل و نقل به ازای هر واحد، ببینید چند خودرو در یک کانتینر جای می‌گیرند.

بازرسی پیش از حمل. پیش از خروج خودرو، از واحد واقعی عکس بگیرید و مستندسازی کنید — شامل VIN، توان موتور، وضعیت باتری و شرایط بدنه. قالب گزارش وضعیت ما شامل مواردی است که یک سوابق قابل استفاده باید در بر داشته باشد.

طرف معامله خود را بشناسید. تعداد واسطه‌ها بین کارخانه چینی و خریدار خارجی، بزرگترین منبع تورم قیمت و تغییر مشخصات در این تجارت است. در اینجا نحوه عملکرد واقعی این زنجیره و مواردی که باید پیش از واریز وجه بررسی کنید آمده است.

جایگاه این مدل در مقایسه با سایر محصولات این سری

اگر هیچ‌کدام از این خودروها گزینه مناسبی نیستند، نزدیک‌ترین جایگزین‌های موجود در انبار، یک کلاس پایین‌تر یا یک کلاس بالاتر قرار دارند. مدل‌های Seagull و Wuling Bingo از نظر قیمت و ابعاد در رده پایین‌تری قرار می‌گیرند و برای استفاده صرفاً شهری مناسب هستند. مدل Sealion 06 EV در رده بالاتر قرار دارد و با برد حرکتی تا 710 km و شارژ 237 kW برای مشتریانی که مسافت‌های طولانی‌تری را طی می‌کنند، عرضه می‌شود. برای حمل‌ونقل تجاری، ون‌های برقی بحث کاملاً متفاوتی دارند.

بررسی جامع‌تری از خودروهایی که ارزش صادرات در سال جاری را دارند در لیست کوتاه صادراتی 2026 ما موجود است و اگر این اولین محموله شماست، با راهنمای واردات ویژه نمایندگان شروع کنید.

صادرات هر یک از این مدل‌ها به اتیوپی

اتیوپی در تاریخ 29 January 2024 واردات خودروهای سواری بنزینی و دیزلی جدید را ممنوع کرد. خودروهای برقی و هیبریدی از این ممنوعیت معاف هستند و مشمول 15% حقوق گمرکی می‌شوند، در حالی که مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیرمستقیم و عوارض اضافی برای آن‌ها حذف شده است؛ بنابراین، در حال حاضر تنها راه ورود واقع‌بینانه به این بازار، خودروهای برقی یا هیبریدی است. هر دو خودروی موجود در این صفحه دارای فرمان سمت چپ (LHD) هستند که از الزامات اتیوپی است و ظرفیت کمتر از 10 سرنشین دارند که مشمول این مقررات می‌شوند.

همه مسیرها از طریق جیبوتی می‌گذرد. اتیوپی کشوری محصور در خشکی است و بیش از 90% تجارت آن از طریق بندر جیبوتی و سپس از طریق راه‌آهن Addis Ababa–Djibouti یا جاده به داخل کشور منتقل می‌شود. هیچ مسیر جایگزینی وجود ندارد، بنابراین برنامه‌ریزی زمانی خود را بر این اساس تنظیم کنید.

یک نکته مهم که باید با مشتری مطرح شود: زیرساخت شارژ عمومی محدود است — حدود 100 ایستگاه در مقابل نیاز تخمینی بیش از 2,300 ایستگاه در سراسر کشور که عمدتاً در Addis Ababa متمرکز هستند. اکثر مالکان از شارژر AC در خانه یا محل کار استفاده خواهند کرد. این موضوع خریدارانی را که دارای نقطه شارژ اختصاصی هستند، نسبت به کسانی که به زیرساخت‌های عمومی متکی هستند، در اولویت قرار می‌دهد.

شرایط حمل CIF جیبوتی برای اتیوپی فراهم است. مدل و تعداد مورد نظر خود را اعلام کنید تا قیمت CIF تا بندر جیبوتی را به شما ارائه دهیم؛ بدین ترتیب به جای محاسبه جداگانه هزینه حمل، بیمه و خدمات بندری، یک قیمت نهایی و تحویل‌شده در اختیار خواهید داشت. در صورت تمایل به مدیریت مستقیم مراحل حمل‌ونقل، شرایط EXW، FCA و FOB همچنان در دسترس هستند.

خودروهای Yuan Plus هم‌اکنون در جیبوتی موجود هستند. ما واحدهای 2025 BYD Atto 3 (Yuan Plus) را در نسخه‌های 430 km و 510 km در بندر جیبوتی موجود داریم، بنابراین بخش دریایی حمل‌ونقل انجام شده است. آنچه باقی می‌ماند، مسیر زمینی و ترخیص در اتیوپی است. مشاهده موجودی Atto 3 در بندر جیبوتی →

👉 برای اطلاع از موجودی فعلی خودروهای برقی و هیبریدی و دریافت استعلام قیمت تمام‌شده CIF جیبوتی با ما در تماس باشید. گفتگو با کارشناسان · قوانین کامل واردات به اتیوپی →

پرسش‌های متداول

آیا Yuan UP و Atto 2 یک خودرو هستند؟

بله. Yuan UP نام این خودرو در بازار چین است؛ در حالی که Atto 2 نام صادراتی آن محسوب می‌شود. همین موضوع در مورد Yuan Plus و Atto 3 نیز صدق می‌کند. انتظار داشته باشید که هر دو نام را در فاکتور، گواهی انطباق و مدارک مشتری مشاهده کنید.

کدام یک برد حرکتی بیشتری دارد، Yuan UP یا Yuan Plus؟

مدل Yuan Plus. بالاترین تیپ این خودرو دارای برد 510 km طبق استاندارد CLTC در مقابل 401 km برای Yuan UP است که اختلافی معادل 109 km را نشان می‌دهد. تیپ‌های پایه نیز به ترتیب دارای برد 430 km و 301 km هستند.

آیا Yuan Plus نسبت به Yuan UP بهره‌وری بیشتری دارد؟

خیر، روی کاغذ کمی ضعیف‌تر است. مصرف انرژی Yuan UP برابر با 12.2 kWh/100 km و برای Yuan Plus برابر با 12.5 kWh/100 km ارزیابی شده است. دلیل اینکه Yuan Plus مسافت بیشتری را طی می‌کند، بهره‌مندی از باتری بزرگ‌تر است، نه مصرف انرژی کمتر در هر کیلومتر. هزینه جاری به ازای هر کیلومتر عملاً یکسان است.

آیا هر یک از این دو خودرو قابلیت شارژ سریع در اتیوپی را دارند؟

هر دو خودرو برای شارژ 30 تا 80 درصد با جریان DC به 30 دقیقه زمان نیاز دارند، اما محدودیت عملی، یافتن ایستگاه شارژ DC است. اتیوپی تقریباً 100 ایستگاه شارژ عمومی دارد، در حالی که نیاز تخمینی در سراسر کشور بیش از 2,300 ایستگاه است که عمدتاً در آدیس آبابا متمرکز شده‌اند. اکثر مالکان از شارژ AC در خانه یا محل کار استفاده خواهند کرد. برنامه‌ریزی خرید خود را بر اساس شارژ شبانه انجام دهید، نه سرعت شارژ DC.

آیا خودروهای برقی در ارتفاع Addis Ababa قدرت خود را از دست می‌دهند؟

خیر. موتورهای احتراقی با رقیق شدن هوا در ارتفاع، خروجی خود را از دست می‌دهند؛ اما موتورهای برقی انرژی خود را از باتری تأمین می‌کنند و تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند. در ارتفاع تقریبی 2,355 متری، این یک مزیت واقعی برای یک خودروی برقی نسبت به مدل بنزینی تنفس طبیعی مشابه است. با این حال، میزان پیمایش در سربالایی‌های طولانی همچنان کاهش می‌یابد، زیرا بالا رفتن از تپه انرژی بیشتری مصرف می‌کند.

چه تعرفه گمرکی برای هر یک از این خودروها در اتیوپی پرداخت خواهم کرد؟

15 درصد تعرفه گمرکی برای خودروهای برقی کاملاً مونتاژ شده اعمال می‌شود، در حالی که مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیرمستقیم و عوارض اضافی معاف هستند. نرخ‌های مربوط به کیت‌های قطعات منفصله برای مونتاژ محلی به صورت متناقض گزارش شده‌اند و باید به طور جداگانه با یک کارگزار گمرکی دارای مجوز تأیید شوند.

آیا محدودیت سنی برای واردات این خودروها به اتیوپی وجود دارد؟

برخلاف پرو یا بولیوی، در حال حاضر هیچ محدودیتی برای واردات خودروهای کارکرده گزارش نشده است. مورد خاص خود را با یک کارگزار گمرکی دارای مجوز تأیید کنید، زیرا این قوانین ممکن است تغییر کنند.

آیا گارانتی چینی مشتری من در اتیوپی را پوشش می‌دهد؟

خیر، به صورت خودکار نیست. گارانتی سازنده منطقه‌ای است و از طریق شبکه‌های مجاز در هر بازار مدیریت می‌شود. به مشتری تنها مواردی را پیشنهاد دهید که در محل استفاده از خودرو واقعاً قابل اجرا هستند و به وضوح مشخص کنید چه کسی مسئولیت اجرای آن را بر عهده دارد.

کدام مدل برای خدمات تاکسی اینترنتی در آدیس آبابا مناسب‌تر است؟

مدل Yuan Plus به دو دلیل: برد حرکتی بیشتر به معنای توقف‌های کمتر برای شارژ در طول هفته کاری است و تمامی تیپ‌ها از موتور 150 kW یکسانی بهره می‌برند، بنابراین خودروهای ناوگان عملکرد مشابهی خواهند داشت. اگر هزینه تمام‌شده در مقصد محدودیت اصلی است، مدل 177 Ps از Yuan UP جایگزین باارزش‌تری است، اما از ترکیب کردن تیپ 95 Ps در ناوگان خودداری کنید.

هنگام ثبت سفارش چه مواردی را باید مشخص کنم؟

توان خروجی موتور به kW، عدد برد حرکتی بر اساس استاندارد CLTC، نوع شیمی باتری و نام دقیق تیپ خودرو. به ویژه برای مدل Yuan UP، دو موتور بسیار متفاوت دارای عدد برد حرکتی یکسان 401 km هستند. مشخص کردن برد حرکتی به تنهایی برای شناسایی دقیق خودرو کافی نیست.

عکس: Alexander-93 / Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0.

WhatsAppTelegramایمیل↑بالا