
اگر تامینکنندهای به شما یک “Lynk & Co 900 مدل 2026” و یک “Lynk & Co 900 مدل 2025” پیشنهاد میدهد، به این معنا نیست که یک خودروی قدیمی و یک مدل فیسلیفت به شما ارائه شده است. بلکه به شما دو بدنه متفاوت پیشنهاد میشود. مدل سال 2026 همان خودروی 5 نفره است که در آوریل 2026 عرضه شد. مدل سال 2025 همان خودروی 6 نفره است که در آوریل 2025 عرضه شد. هر دو مدل بهروز هستند، هر دو همچنان تولید میشوند و Lynk & Co آنها را به عنوان دو خط تولید موازی عرضه میکند، نه اینکه یکی جایگزین دیگری شود. اگر در سفارش خرید خود دچار اشتباه شوید، مشتری شما خودرویی را دریافت خواهد کرد که یک ردیف صندلی کمتر از آنچه هزینه کرده است، دارد.
این موضوع بیش از هر چیز در تریم مورد تقاضای خریداران اهمیت دارد: 1.5T Ultra. مدل 5 نفره 1.5T Ultra سال 2026 را با مدل 6 نفره 1.5T Ultra سال 2025 در برگه مشخصات کامل سازنده مقایسه کنید؛ 77 مورد از 89 پارامتر منتشر شده یکسان هستند. همان موتور، همان باتری، همان برد الکتریکی، همان سیستم تعلیق، همان سختافزار حسگر و همان گارانتی. پنج مورد تفاوت وجود دارد که یکی از آنها ارزشی بیش از مجموع بقیه دارد.
👉 آیا میخواهید بدانید کدام مدل سال برای خریداران شما مناسبتر است؟ از طریق واتساپ از ما بپرسید · بررسی اجمالی و استعلام قیمت صادراتی Lynk & Co 900 →
چرا «2026» و «2025» به آن معنایی که فکر میکنید نیستند
تولیدکنندگان چینی از برچسب مدل سال به همان شکلی استفاده میکنند که برندهای اروپایی از کد بدنه بهره میبرند و Lynk & Co در اینجا از آن برای تفکیک دو محصول استفاده کرده است، نه دو نسل متفاوت. کارخانه این خودروها را با نامهای جداگانه بازاریابی میکند – نسخه ۶ نفره به عنوان پرچمدار ششنفره و نسخه ۵ نفره به عنوان پرچمدار پنجنفره – و هر دو بر روی پلتفرم یکسان SPA Evo، با بدنه ۵,۲۴۰ میلیمتری و فاصله محوری ۳,۱۶۰ میلیمتری ساخته شدهاند.
بنابراین ترجمه کاربردی برای یک واردکننده کوتاه است:
- مدل سال 2026 = 5 نفره (2+3). سه تیپ: 1.5T Halo، 1.5T Ultra، 2.0T Ultra.
- مدل سال 2025 = 6 نفره (2+2+2). چهار تیپ: 1.5T Halo، 1.5T Ultra، 2.0T Ultra، 2.0T Explorer.
هیچکدام از این مدلها تولیدشان متوقف نشده است. خودروی تولید 2025 در این بازه، موجودی قدیمی محسوب نمیشود و نباید با تخفیف به عنوان کالای قدیمی فروخته شود، همچنین خودروی 2026 نیز نسخه جدیدتر همان مدل نیست. اگر به شما قیمت «نسخه جدیدتر» بدون ذکر تعداد صندلیها اعلام شده، آن استعلام قیمت ناقص است؛ پیش از پرداخت بیعانه، درخواست کنید که این مورد را به صورت کتبی برایتان ارسال کنند. همین سردرگمی خریداران را در سراسر بازار چین دچار مشکل میکند، به همین دلیل ما راهنمای جداگانهای برای نامگذاری مدلهای چینی در مقایسه با نامهای صادراتی تهیه کردهایم.
1.5T Ultra: مقایسه مدل 2026 پنجنفره با مدل 2025 ششنفره
این مقایسهای است که اکثر استعلامها در واقع به آن نیاز دارند. ارقام بر اساس دادههای تولیدکننده و برگه مشخصات فنی منتشر شده است.
| مشخصات | 2026 · 5 نفره 1.5T Ultra | 2025 · 6 نفره 1.5T Ultra |
|---|---|---|
| زمان عرضه | April 2026 | April 2025 |
| ظرفیت سرنشین | 5 (2+3) | 6 (2+2+2) |
| حجم صندوق عقب | 1,215–2,568 L | 300–1,070 L |
| وزن خالص | 2,680 kg | 2,760 kg |
| تراشه دستیار راننده | NVIDIA DRIVE AGX Thor · 700 TOPS | NVIDIA Orin-X · 254 TOPS |
| پلتفرم کمکی | H7 | H5 |
| ارتباط ماهوارهای | ذکر نشده | ذکر شده |
| مشخصات یکسان در هر دو مدل | ||
| موتور | JLM-4G15TD · 1.5T توربو · 190 PS / 140 kW · 300 N·m · 95 RON | |
| سیستم انتقال قدرت | PHEV · موتور جلو + عقب · گیربکس 3 سرعته DHT · چهار چرخ محرک الکتریکی | |
| خروجی سیستم | ≈ 530 kW · ≈ 1,000 N·m | |
| شتاب 0 تا 100 | ≈ 4.8 s | |
| حداکثر سرعت | ≈ 210 km/h | |
| باتری | 44.85 kWh NMC (سلولهای CALB) | |
| برد الکتریکی (CLTC) | ≈ 220 km | |
| شارژ سریع DC | 20 تا 80 درصد در ≈ 26 دقیقه | |
| باک سوخت | 60 L | |
| ابعاد | 5,240 / 1,999 / 1,810 mm · فاصله محوری 3,160 mm · فاصله از زمین 194 mm | |
| سیستم تعلیق | جلو جناغی دوبل، عقب پنج اتصالی · تعلیق بادی دو محفظهای | |
| تایرها | 275/45 R21 جلو و عقب | |
| سنسورها | 1 لایدار · 5 رادار موج میلیمتری · 12 اولتراسونیک · 11 دوربین | |
| کابین | 2 × Snapdragon 8295 · LYNK Flyme Auto · نمایشگر 30 اینچی · 5G | |
| گارانتی | خودرو 5 سال / 100,000 km · باتری سال نامحدود / کیلومتر نامحدود | |
| فرمان | فرمان چپ (LHD) از کارخانه | |
تنها تفاوتی که واقعاً خودرو را متحول میکند
هر دو خودرو از مجموعه حسگرهای یکسانی بهره میبرند؛ یک LiDAR، پنج رادار موج میلیمتری، دوازده حسگر اولتراسونیک و یازده دوربین. آنچه تفاوت ایجاد میکند، پردازندهای است که دادههای این حسگرها را تحلیل میکند. مدل 5 نفره 2026 Ultra از پردازنده NVIDIA DRIVE AGX Thor با قدرت 700 TOPS بر روی پلتفرم H7 استفاده میکند. مدل 6 نفره 2025 Ultra به پردازنده Orin-X با قدرت 254 TOPS بر روی پلتفرم H5 مجهز است.
این به معنای تقریباً 2.75 برابر توان پردازشی بیشتر با ورودیهای سختافزاری یکسان است و در این مدل، همین تفاوت مرز میان دو سطح از سیستمهای کمکی راننده را تعیین میکند: H7 پلتفرمی است که سازنده آن را با عملکردهای سطح بالاتر خود، از جمله دستیار ناوبری از درب تا محل پارک و فرماندهی خودکار مداوم برای اجتناب از تصادف، همراه کرده است. H5 وظیفه مدیریت مجموعه استانداردهای دستیار بزرگراه و پارک را بر عهده دارد.
اینکه آیا این موضوع برای شما ارزشی دارد یا خیر، کاملاً به مقصد نهایی خودرو بستگی دارد. در بازارهایی با خطکشیهای نامشخص، ترافیک غیررسمی و عدم پشتیبانی از نقشهبرداری، تفاوت عملی روزمره بین این دو سطح ناچیز است و هیچکدام آنطور که در ویدیوهای نمایشی نشان داده میشود عمل نخواهند کرد؛ نکتهای که ما در چکلیست تلههای واردات خود به آن اشاره کردهایم و اینجا نیز از آن کوتاه نمیآییم. در منطقه خلیج فارس، شیلی و پرو، و برای خریدارانی که پیش از خرید، برگه مشخصات فنی را مطالعه میکنند، 700 TOPS در مقابل 254 TOPS عددی است که معاملات را نهایی میکند. آن را در جایی بفروشید که درک میشود؛ برای جایی که اهمیتی ندارد، هزینه اضافی نپردازید.
به تغییر در جهت دیگر توجه کنید: سازنده در مدل 2025 نسخه 6 نفره Ultra، ارتباط ماهوارهای را ذکر کرده اما در مدل 2026 نسخه 5 نفره Ultra آن را ذکر نکرده است. برای خریدارانی که خارج از پوشش شبکه فعالیت میکنند — معادن، کشاورزی، مسیرهای طولانی داخلی — این یک ویژگی واقعی است که در مدل سال قدیمیتر وجود دارد، نه مدل جدیدتر. ما این موضوع را برای هر واحد تخصیصیافته پیش از پرداخت هرگونه مانده حساب تأیید میکنیم.
فضا: اینجاست که این دو مدل واقعاً از هم متمایز میشوند
مدل 5 نفره، ردیف سوم را حذف کرده و فضای صندوق عقب آن به 1,215 L میرسد که با خواباندن صندلیهای عقب تا 2,568 L قابل افزایش است. مدل 6 نفره، ظرفیت حمل 6 سرنشین را دارد و فضای پشت ردیف سوم آن 300 L است که با خواباندن آن به 1,070 L میرسد. در خودرویی با طول بدنه یکسان، این تمام چیزی است که باید در تصمیمگیری لحاظ شود.
مدل 5 نفره همچنین 80 kg سبکتر است (2,680 kg در مقابل 2,760 kg) که ناشی از حذف یک ردیف صندلی و ساختار مربوط به آن است. این تفاوت در ارقام عملکردی که کاملاً یکسان هستند، نمود پیدا نمیکند.
ردیف دوم مدل 6 نفره شامل دو صندلی مجزای خلبانی با دامنه حرکت طولی زیاد است که باعث میشود این خودرو بیشتر به عنوان یک خودروی تشریفاتی شناخته شود تا یک خودروی خانوادگی. ردیف دوم مدل 5 نفره یک نیمکت عریض است که برای نشستن راحت سه بزرگسال طراحی شده و نه به عنوان یک بخش فرعی.
چه کسی باید کدام مدل را سفارش دهد
مدل 5 نفره 2026 را سفارش دهید برای بازارهایی که خودرو توسط مالک خریداری میشود و به همان اندازه که مسافر حمل میکند، برای جابجایی بار، ابزار یا کالا نیز مورد استفاده قرار میگیرد؛ مانند بخش بزرگی از خریداران خصوصی در غرب آفریقا و به طور کلی خریداران خانوادگی. همچنین زمانی که خریدار به طور خاص در مورد سیستمهای کمکراننده سوال میکند، به دلیل پلتفرم Thor/H7، این مدل گزینه پیشنهادی است.
مدل 6 نفره 2025 را برای استفادههای تشریفاتی و مدیریتی، ناوگان هتلها و شرکتها، خانوادههای پرجمعیت و همچنین بازار خلیج فارس سفارش دهید؛ جایی که ردیف سوم صندلیها و صندلیهای خلبانی (Captain’s seats) نسبت به فضای صندوق عقب، فروش بهتری دارند. این تنها تیپ بدنهای است که در صورت تمایل خریدار به نسخه پرچمدار، موتور 2.0T Explorer را ارائه میدهد.
در مواردی که مشتری مردد است، سوال تعیینکننده مدل سال نیست، بلکه این است که آیا آنها بیشتر قصد حمل نفر ششم را دارند یا به فضای کامل صندوق عقب نیاز دارند. ابتدا این سوال را بپرسید. مرکز مقایسه مدلهای ما و صفحه بررسی کلی 900 سایر بخشهای این سری را پوشش میدهند.
فراتر از 1.5T: آنچه 2.0T اضافه میکند
هر دو تیپ بدنه نسخه 2.0T Ultra را ارائه میدهند. در مدل 6 نفره، جایی که مجموعه کامل دادههای منتشر شده در دسترس است، این نسخه تغییراتی فراتر از نشان (Badge) ایجاد میکند: موتور JLH-4G20TDC 2.0T (با قدرت 254 PS / 187 kW / 350 N·m)، 52.38 kWh باتری تأمین شده توسط CATL برای پیمایش ≈280 km CLTC، خروجی سیستم ≈540 kW و ≈1,038 N·m، شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت در ≈4.6 ثانیه، حداکثر سرعت 240 کیلومتر بر ساعت و کاهش زمان شارژ DC به حدود 17 دقیقه. این مدل همچنین به صورت استاندارد از سیستم Thor/H7 بهره میبرد.
مدل 2.0T Explorer تنها به صورت 6 نفره عرضه میشود. این خودرو به جای دو موتور، از سه موتور با توان تقریبی 630 kW و گشتاور تقریبی 1,248 N·m بهره میبرد، شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت آن حدود 4.3 ثانیه است و به سیستم فرمانپذیری چرخهای عقب، باک 65 L و برد حرکتی 268 km طبق استاندارد CLTC مجهز شده است. این مدل، پرچمدار این سری محسوب شده و قیمتگذاری آن نیز در سطح یک خودروی پرچمدار است.
برای اکثر سفارشهای B2B، مدل 2.0T Ultra در هر دو نوع بدنه، گزینه بهینهتری محسوب میشود؛ چرا که باتری بزرگتر و برد حرکتی الکتریکی بیشتر، مواردی هستند که خریداران پس از تحویل خودرو به آن توجه میکنند و 60 km برد حرکتی اضافه در استاندارد CLTC، در تقریباً تمام بازارهایی که ما به آنها صادرات داریم، ارتقای کاربردیتری نسبت به موتور سوم در مدل Explorer به شمار میرود.
یک محدودیت صادقانه: مجموعه پارامترهای دقیق ما شامل دو تریم 1.5T برای مدل 5 نفره سال 2026 و هر چهار تریم مدل 6 نفره سال 2025 میشود. مدل 2.0T Ultra 5 نفره سال 2026 توسط کارخانه عرضه میشود، اما ما مشخصات دقیق آن را بر اساس هر واحد تخصیصیافته اعلام میکنیم، نه با تکرار ارقامی که هنوز بر اساس برگه رسمی سازنده تأیید نکردهایم.
نکات صادراتی
- نو، بدون پلاک، صفر کیلومتر. هر دو مدل سال به صورت نو و سفارشی عرضه میشوند که محدودیتهای سنی خودروهای کارکرده در Côte d’Ivoire، Senegal و سایر مناطق را برطرف میکند. پیش از سفارش، تعرفه واردات خودروهای نو و همولوگاسیون را با کارگزار ترخیص خود هماهنگ کنید.
- سال مدل در اسناد. از آنجایی که دو مدل سال دارای بدنه متفاوتی هستند، سال درج شده در فاکتور، VIN و بارنامه باید با تعداد صندلی سفارش داده شده توسط مشتری شما مطابقت داشته باشد. توصیه میکنیم پیش از سررسید هرگونه پرداخت، VIN و تاریخ تولید را به صورت کتبی دریافت کنید؛ این همان فرآیندی است که در فرآیند بازرسی و گزارش وضعیت خودرو ما تعیین شده است.
- شارژ PHEV. خودروها با کانکتور GB/T نصب شده در کارخانه و کابل AC قابل حمل OEM ارسال میشوند. ولتاژ برق شهری در بازارهای ما خودرو را به طور معمول شارژ میکند؛ کانکتور از استاندارد چینی پیروی میکند. مجموعههای مبدل Type 2 به عنوان یک ردیف جداگانه در پیشفاکتور ارائه میشوند.
- فرمان سمت چپ (LHD) در تمامی تیپها و هر دو مدل سال.
- بارگیری کانتینری. مدل 900 یک SUV بزرگ است؛ پیش از برنامهریزی برای بارگیری ترکیبی، تعداد خودروهای قابل جایگیری در کانتینر و برای اطلاع از زمانهای حمل و نقل، مسیرهای کشتیرانی و بنادر را بررسی کنید.
- ارقام فوق دادههای مرجع تولیدکننده هستند. تیپ، رنگ، آپشنها و تاریخ ساخت دقیق در زمان ارائه پیشفاکتور برای بازار شما تأیید میشوند.
دریافت استعلام قیمت صادراتی Lynk & Co 900 — تعداد صندلی و تیپ مورد نظر خود را اعلام کنید →
سوالات متداول
آیا مدل 2026 خودروی Lynk & Co 900 نسخه فیسلیفت مدل 2025 است؟
خیر. مدل سال 2026 دارای بدنه 5 نفره و مدل سال 2025 دارای بدنه 6 نفره است. هر دو مدل در حال حاضر در خط تولید هستند و به صورت موازی به فروش میرسند. مدل 900 تولید 2025 به عنوان موجودی قدیمی یا جایگزینشده محسوب نمیشود.
تفاوت واقعی بین مدل 2026 و 2025 در تیپ 1.5T Ultra چیست؟
از مجموع 89 پارامتر منتشر شده توسط سازنده، 77 مورد کاملاً یکسان هستند. پنج تفاوت اصلی عبارتند از: ظرفیت سرنشین (5 در مقابل 6)، حجم صندوق عقب (1,215–2,568 لیتر در مقابل 300–1,070 لیتر)، وزن خالص (2,680 در مقابل 2,760 کیلوگرم)، تراشه سیستم کمکراننده (Thor با قدرت 700 TOPS در مدل H7 در مقابل Orin-X با قدرت 254 TOPS در مدل H5) و سیستم ارتباط ماهوارهای که تنها در مدل 6 نفره 2025 ذکر شده است.
آیا این دو مدل سال از نظر قدرت یا برد الکتریکی با هم تفاوت دارند؟
خیر. هر دو نسخه 1.5T Ultra حدود 530 kW قدرت و حدود 1,000 N·m گشتاور تولید میکنند، در حدود 4.8 ثانیه به سرعت 100 km/h میرسند، از همان باتری 44.85 kWh بهره میبرند و برد آنها طبق استاندارد CLTC حدود 220 km ارزیابی شده است. برای عملکرد فنی هیچکدام، مبلغ اضافی پرداخت نکنید.
کدامیک سیستم کمکراننده بهتری دارد؟
مدل 5 نفره 2026، با اختلاف زیاد روی کاغذ: تراشه NVIDIA Thor با قدرت 700 TOPS روی پلتفرم H7 در مقابل Orin-X با قدرت 254 TOPS روی پلتفرم H5، با وجود استفاده از مجموعه سنسورهای یکسان. اینکه آیا این موضوع به تفاوت کاربردی در عمل تبدیل میشود یا خیر، به کیفیت خطکشی جادهها و نقشهبرداری در بازار هدف شما بستگی دارد.
آیا میتوانم مدل 6 نفره 2026 یا 5 نفره 2025 را سفارش دهم؟
خیر. چیدمان صندلیها و مدل سال در این خودرو به هم گره خوردهاند. اگر به 6 صندلی نیاز دارید، باید بدنه 2025 را سفارش دهید؛ اگر به پلتفرم Thor نیاز دارید، باید بدنه 2026 را انتخاب کنید.
کدام نسخه بیشترین برد الکتریکی را دارد؟
مدل 2.0T Ultra با برد حدود 280 km طبق استاندارد CLTC و باتری 52.38 kWh، در هر دو نوع بدنه. هر دو نسخه 1.5T Ultra بردی در حدود 220 km ارائه میدهند.
آیا تمام نسخهها فرمانچپ (LHD) هستند؟
بله — تمامی تیپها در هر دو مدل سال، از کارخانه به صورت LHD تولید شدهاند که برای بازارهای خلیج فارس، شمال آفریقا، غرب آفریقا و آمریکای لاتین مناسب هستند.
مطالب مرتبط
- Lynk & Co 900 — بررسی و استعلام قیمت صادراتی
- Lynk & Co 900 — صادرات از طریق دبی
- Lynk & Co 06 — شاسیبلند PHEV کامپکت
- Zeekr 9X — مقایسه مدل ۵ نفره و ۶ نفره
- مقایسه Zeekr 8X و 9X برای صادرات
- Jetour T2 — مقایسه مدلهای 1.5T و 2.0T برای صادرات
- برترین شاسیبلندها و خودروهای برقی چینی برای صادرات در سال 2026
- تمام خودروهای جدید جهت صادرات
- راهنمای واردات خودرو از چین — ویژه فروشندگان در سال 2026
- درباره Hanvia Motors
- تماس با Hanvia Motors