هر دو مدل شاسیبلند برقی BYD دارای برد 605 کیلومتر طبق استاندارد CLTC هستند. مدل Sealion 06 EV این مسافت را با باتری 69.07 kWh طی میکند؛ در حالی که Song Plus EV به 87.04 kWh انرژی نیاز دارد. این تفاوت حدود 18 kWh — یعنی حدود 21% سلول بیشتر — برای همان مسافت است که در ارقام مصرف انرژی نیز نمایان میشود: 12.7 kWh/100 km در مقابل 14.1. همچنین Sealion 06 خودروی بزرگتر، سریعتر، دیفرانسیل عقب و دارای قابلیت شارژ با توان 237 kW در مقابل 140 kW است. استدلال متقابل برای Song Plus EV این است که این مدل، خودروی صادراتی تثبیتشده با سابقه عملکرد در بازارهای خارجی است و سیستم دیفرانسیل جلو، چیدمانی بخشندهتر برای سطوح جادهای نامناسب محسوب میشود.
👉 مسافت روزانه و وضعیت دسترسی مشتری به شارژر در محل را به ما اعلام کنید — ما به شما خواهیم گفت کدام گزینه مناسبتر است و قیمت آن را ارائه میدهیم. از طریق واتساپ از ما بپرسید · مشاهده موجودی فعلی خودروهای برقی →
چرا این مقایسه برای اتیوپی اهمیت دارد
از تاریخ 29 ژانویه 2024، اتیوپی واردات خودروهای سواری بنزینی و دیزلی نو را ممنوع کرده است. خودروهای تمامبرقی مشمول 15% عوارض گمرکی با معافیت از مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیرمستقیم و عوارض اضافی هستند — جزئیات کامل در راهنمای ما برای واردات خودروهای برقی از چین به اتیوپی موجود است.
هر دو خودروی مورد بحث تمامبرقی هستند. هر دو فرمانچپ (LHD)، دارای ظرفیت پنج سرنشین و کاملاً در محدوده خودروهای زیر 10 سرنشین قرار دارند. هیچکدام از نظر انطباق با مقررات مشکلی ندارند. این صرفاً پرسشی است که کدام خودرو خدمات بهتری به مشتری ارائه میدهد.
شما همچنین میتوانید قبل از تصمیمگیری، مشخصات فنی آنها را در کنار هم مقایسه کنید. اینها دو خودرویی هستند که خریداران در این سطح واقعاً آنها را با هم مقایسه میکنند. مدل Song Plus EV سالهاست که در بازارهای صادراتی حضور دارد؛ در حالی که Sealion 06 از پلتفرم جدیدتری بهره میبرد. مشتریانی که در مورد شاسیبلندهای برقی چینی تحقیق کردهاند، قطعاً با هر دو مدل مواجه شدهاند.
جدول مشخصات
تمامی ارقام از جداول پیکربندی منتشر شده توسط سازنده برای خودروهای فعلی استخراج شدهاند.
| مشخصات | Sealion 06 EV | Song Plus EV |
|---|---|---|
| کلاس | شاسیبلند متوسط | شاسیبلند کامپکت |
| طول × عرض × ارتفاع | 4810 × 1920 × 1675 mm | 4785 × 1890 × 1660 mm |
| فاصله بین دو محور | 2820 mm | 2765 mm |
| سیستم انتقال قدرت | دیفرانسیل عقب | دیفرانسیل جلو |
| تعداد صندلی | 5 | 5 |
| برد حرکتی CLTC | 605 km / 710 km | 520 km / 605 km |
| باتری | 69.07 kWh / 82.73 kWh, LFP | 71.8 kWh / 87.04 kWh, LFP |
| سیستم خنککننده باتری | مبرد مستقیم | مایع |
| مصرف انرژی | 12.7 / 13.3 kWh/100 km | 13.7 / 14.1 kWh/100 km |
| توان موتور | 240 kW / 270 kW | 150 kW / 160 kW |
| گشتاور | 305 N·m | 310 / 330 N·m |
| شتاب 0 تا 100 کیلومتر | 6.8 s / 7.2 s | اعلام نشده |
| حداکثر سرعت | 210 km/h | 175 km/h |
| شارژ سریع DC | 237 kW, ~18 min 30–80% | 90 kW (520 km) / 140 kW (605 km), ~28–30 min |
| حجم صندوق عقب | 757 L | 574 L |
| وزن خالص | 2040 / 2080 kg | 1920 / 2050 kg |
| تایرها | 235/55 R19 | 235/50 R19 |
| دستیار راننده | L2, دوربین 360 درجه | L2 |
| گارانتی خودرو (چین) | 6 سال / 150,000 km | 6 سال / 150,000 km |
شرکت BYD عدد شتاب 0 تا 100 کیلومتر را برای Song Plus EV منتشر نکرده است. ما این سلول را خالی گذاشتهایم تا از حدس و گمان بر اساس توان موتور خودداری شود.
شکاف بهرهوری، تمام ماجراست
605 کیلومتر با 69.07 کیلووات ساعت در مقابل 605 کیلومتر با 87.04 کیلووات ساعت.
به عبارت دیگر: Sealion 06 به ازای هر کیلووات ساعت باتری نصب شده، 8.8 کیلومتر مسافت طی میکند؛ در حالی که Song Plus EV مسافت 7.0 کیلومتر را میپیماید. ارقام مصرف انرژی منتشر شده نیز همین موضوع را از زاویهای دیگر تایید میکنند — 12.7 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر در مقابل 14.1.
این تفاوت مربوط به نسل پلتفرم است، نه تفاوت در تیپبندی، و در سه موردی که مشتری واقعاً متوجه آن خواهد شد، تأثیرگذار است:
- هزینه برق به ازای هر کیلومتر در Sealion 06 با تعرفه یکسان، تقریباً 10% کمتر است. در طول عمر یک خودرو، این رقم قابل توجه است و همان استدلالی است که خریداران ناوگان که هزینههای جاری را مدلسازی میکنند، با آن متقاعد میشوند.
- شارژ کردن برای رسیدن به همان پیمایش، انرژی کمتری مصرف میکند. در شارژ AC شبانه — که اکثر مالکان در اتیوپی با توجه به تقریباً 100 ایستگاه عمومی در مقابل حدود 2,300+ ایستگاه مورد نیاز در سراسر کشور از آن استفاده خواهند کرد — داشتن یک پک باتری کوچکتر برای رسیدن به همان پیمایش، به معنای زمان شارژ کوتاهتر برای نتیجهای یکسان است.
- جرم باتری کمتر برای حمل در سربالایی. رانندگی در مناطق کوهستانی اتیوپی به دلیل وزن خودرو تحت فشار است و داشتن یک پک کوچکتر برای همان پیمایش، مزیت مهمی در این زمینه محسوب میشود.
پاسخ Song Plus EV، عدد 710 km است که رقیب نمیتواند با آن برابری کند — این عدد متعلق به نسخه 82.73 kWh مدل Sealion 06 است که به جای کاهش فاصله، برتری را افزایش میدهد.
دیفرانسیل عقب در مقابل دیفرانسیل جلو
مدل Sealion 06 EV دیفرانسیل عقب است. مدل Song Plus EV دیفرانسیل جلو است. در این بازه قیمتی، این موضوع غیرمعمول است و به جای شعارهای تبلیغاتی، نیازمند ارزیابی دقیق و فنی است.
مزایای دیفرانسیل عقب: توزیع وزن بهتر هنگام شتابگیری، عدم وجود گشتاور فرمان (Torque Steer) و محور جلوی سادهتر که تنها وظیفه هدایت خودرو را بر عهده دارد. با ترکیب قدرت 240–270 kW و شتاب 0–100 km/h در 6.8 ثانیه، Sealion 06 خودرویی واقعاً سریع است و چیدمان دیفرانسیل عقب دلیل اصلی توانایی آن در انتقال این قدرت بدون درگیری با سیستم فرمان است.
مزایای دیفرانسیل جلو: رفتار قابلکنترلتر در سطوح سست، خیس یا شنی، جایی که خودروی دیفرانسیل عقب با گشتاور بالا نیازمند دقت بیشتری از سوی راننده است. در جادههای خاکی — که بخش قابل توجهی از شبکه جادهای اتیوپی خارج از کریدورهای اصلی را تشکیل میدهند — این یک مزیت غیرقابل انکار است.
خلاصه صادقانه: اگر مشتری شما عمدتاً در جادههای آسفالت رانندگی میکند و به عملکرد اهمیت میدهد، دیفرانسیل عقب گزینه بهتری است. اگر آنها بهطور معمول در سطوح سست رانندگی میکنند و خودرو قرار است توسط رانندگان مختلف استفاده شود، دیفرانسیل جلو مشخصات ایمنتری دارد. هیچکدام از این دو خودرو، آفرود نیستند و نباید به عنوان خودروی آفرود فروخته شوند.
شارژ: 237 kW در مقابل 140 kW و ارزش آن در اتیوپی
مدل Sealion 06 EV از شارژ 237 kW در DC پشتیبانی میکند و در حدود 18 دقیقه به شارژ 30–80% میرسد. مدل Song Plus EV در نسخه 520 km از 90 kW و در نسخه 605 km از 140 kW پشتیبانی میکند که برای رسیدن به همان بازه شارژ، تقریباً 28 تا 30 دقیقه زمان نیاز دارد.
این شکاف واقعی است و در اتیوپی، عمدتاً جنبه تئوری دارد. با وجود حدود 100 ایستگاه شارژ عمومی در سراسر کشور و بدون هیچ تضمینی برای ارائه توان 237 kW، خودرویی که میتواند این نرخ را بپذیرد، همچنان با توانی شارژ میشود که ایستگاه ارائه میدهد. با مشتری دقیق باشید: آنچه آنها خریداری میکنند، پیمایش و بهرهوری است، نه سرعت شارژ.
جایی که مشخصات شارژ اهمیت خود را نشان میدهد، سیستم خنککننده است. مدل Sealion 06 از خنککننده مستقیم مبرد برای پک باتری خود استفاده میکند؛ در حالی که Song Plus EV از خنککننده مایع بهره میبرد. خنککننده مستقیم مبرد، گرما را با شدت بیشتری از سلولها خارج میکند که این امر امکان نرخ شارژ پایدار بالاتر را فراهم کرده و از پک باتری در برابر شارژ سریع مکرر در هوای گرم محافظت میکند. برای یک اپراتور ناوگان در مناطق گرمسیر که در نهایت به شارژ DC دسترسی خواهد داشت، این مشخصهای است که حتی پس از پنج سال همچنان اهمیت خواهد داشت.
فضا، و اینکه طول اضافی کجا صرف شده است
مدل Sealion 06 تنها 25 mm از نظر طول کلی از Song Plus EV بلندتر است، اما یک کلاس بالاتر قرار میگیرد — سایز متوسط در برابر کامپکت — و نحوه طراحی داخلی این موضوع را نشان میدهد:
- فاصله محوری 2820 mm در برابر 2765 mm. 55 mm فضای بیشتر بین محورها به فضای پای سرنشینان عقب اختصاص یافته است.
- صندوق عقب 757 L در برابر 574 L. این بزرگترین شکاف کاربردی در جدول است: 183 لیتر، که معادل یک چمدان اضافی کامل یا موجودی یک هفته یک تاجر کوچک است.
- عرض 1920 mm در برابر 1890 mm، که به معنای راحتی برای نشستن سه نفر در ردیف عقب است.
مدل Song Plus EV در وزن برتری دارد — 1920 kg برای نسخه 520 km در برابر 2040 kg برای نسخه پایه Sealion 06 — اما نسخه برد بلند 605 km آن 2050 kg وزن دارد، بنابراین در بردهای مشابه، این تفاوت تقریباً به صفر میرسد.
توضیح معکوس گشتاور
یک ردیف در جدول ممکن است اشتباه به نظر برسد اما اینطور نیست: مدل Song Plus EV گشتاور بیشتری (310–330 N·m) نسبت به Sealion 06 (305 N·m) تولید میکند، با وجود اینکه تنها حدود 60% قدرت آن را دارد.
توان حاصلضرب گشتاور در سرعت است. موتور Song Plus EV گشتاور خود را در دورهای پایینتر تولید کرده و زودتر افت میکند — از این رو سقف سرعت 175 km/h ایجاد میشود. موتور Sealion 06 خروجی خود را در دورهای بالاتر حفظ میکند، که این همان دلیلی است که توان 240–270 kW و سرعت 210 km/h را فراهم میآورد.
در عمل: این دو خودرو هنگام شروع حرکت مشابه به نظر میرسند، اما در سرعتهای بالای 80 km/h کاملاً متفاوت عمل میکنند. برای استفاده شهری در آدیس آبابا، این تفاوت کمتر از آن چیزی است که برگه مشخصات نشان میدهد. اما برای رانندگی بینشهری، این تفاوت کاملاً محسوس است.
مشکل نامگذاری — پیش از سفارش حتماً بخوانید
هیچکدام از این خودروها را فقط با نام سفارش ندهید.
نامگذاری صادراتی BYD برای این دو مدل به گونهای است که باعث بروز خطاهای واقعی در سفارشگذاری شده است. مدل Song Plus در اروپا با نام BYD Seal U به فروش میرسد و نسخه پلاگین هیبرید آن در استرالیا، نیوزیلند، فیلیپین و تایلند با نام BYD Sealion 6 عرضه شده است. مدل Sealion 06 خودرویی متفاوت بر روی پلتفرمی متفاوت است که تنها با یک کاراکتر اختلاف در نام، از مدل دیگر متمایز میشود.
منابع منتشر شده در مورد اینکه Sealion 06 در هر بازار صادراتی چه نامی دارد یا خواهد داشت، اختلاف نظر دارند و ما قصد نداریم جدولی از نامها منتشر کنیم که نتوانیم صحت آن را تضمین کنیم. کاری که ما انجام میدهیم این است که به شما بگوییم چگونه از این مشکل به طور کامل جلوگیری کنید:
سفارش را بر اساس VIN، ابعاد خارجی و ظرفیت باتری به kWh انجام دهید، نه بر اساس نام مدل. این سه مورد، خودرو را در هر بازاری به طور غیرقابل ابهامی شناسایی میکنند. خودرویی با طول 4810 mm و پک باتری 69.07 kWh، فارغ از آنچه روی نشان یا بروشور درج شده، همان Sealion 06 EV است.
این همان الگوی خطای کلی است که در مقاله نامهای مدلهای چینی در مقابل نامهای صادراتی مستند کردهایم و این مشکل در سری Ocean از محصولات BYD نسبت به تقریباً هر جای دیگری در صنعت چین، حادتر است. به همین دلیل است که پیشفاکتورهای ما به جای نام، شامل مشخصات فنی هستند.
کدام مدل برای کدام مشتری مناسب است
مدل Sealion 06 EV مناسب برای:
- مشتریانی که حداکثر پیمایش را میخواهند — برد 710 km در اینجا هیچ رقیبی ندارد
- هر کسی که هزینههای جاری را مدلسازی میکند: مصرف 12.7 kWh/100 km در مقابل 14.1 یک مزیت دائمی است
- خریدارانی که به فضای صندوق عقب نیاز دارند — تفاوت 757 L در مقابل 574 L بزرگترین شکاف کاربردی بین این دو است
- استفاده عمدتاً در جادههای آسفالت، جایی که دیفرانسیل عقب و قدرت 240–270 kW یک دارایی محسوب میشوند
- ناوگانهایی که در نهایت شارژ DC نصب خواهند کرد و میخواهند سیستم خنککننده باتری از آن پشتیبانی کند
مدل Song Plus EV مناسب برای:
- مشتریانی که به طور منظم در جادههای خاکی یا ناهموار رانندگی میکنند، جایی که دیفرانسیل جلو بخشندهتر است
- خریدارانی که مدلی با سابقه صادراتی تثبیتشده و زنجیره تأمین قطعات طولانیتر میخواهند
- هزینه تمامشده کمتر در نقطه ورود — نسخه 520 km ارزانترین راه برای ورود به این کلاس است
- گروههای رانندگان متنوع، جایی که خودرویی با قدرت کمتر و قابل پیشبینیتر، انتخاب ایمنتری برای ناوگان است
نکات سفارش و حمل و نقل
گارانتی منطقهای است. هر دو مدل در چین دارای گارانتی 6 سال / 150,000 km هستند. این پوشش از طریق شبکههای مجاز مدیریت میشود و به طور پیشفرض با خودرو به اتیوپی منتقل نمیشود. به مشتری بگویید که چه چیزی در محل رانندگی او و توسط چه کسی واقعاً قابل اجرا است.
فناوری LFP در هر دو مدل. باتریهای لیتیوم آهن فسفات (LFP) تحمل بالایی در برابر گرما و شارژ کامل روزمره دارند و زمان طولانی توقف بین خروج از محوطه انبار تا تحویل در مقصد داخلی از بندر مقصد را به خوبی مدیریت میکنند. مسیر اتیوپی از جیبوتی و کریدور آدیس آبابا-جیبوتی به صورت ریلی یا جادهای میگذرد؛ از آنجایی که این مسیر تنها یک کریدور واحد است، زمانبندی خود را بر اساس آن تنظیم کنید.
وضعیت شارژ در حین حملونقل. هر دو مدل تحت قوانین حملونقل کالاهای خطرناک دریایی (IMDG) و محدودیتهای شارژ شرکتهای حملونقل بارگیری میشوند و با شارژی بسیار کمتر از حد کامل به مقصد میرسند. این رقم را با شرکت حملونقل خود چک کنید تا مشتری در زمان تحویل غافلگیر نشود.
محاسبات کانتینری. با طول حدود 4800 mm و وزن دو تن، این خودروها در دسته سایز متوسط قرار میگیرند و بارگیری آنها نیز بر همین اساس انجام میشود؛ پیش از تعیین قیمت حملونقل برای هر واحد، بررسی کنید که چند خودرو در یک کانتینر جای میگیرند.
پیش از حمل، مشخصات واقعی هر دستگاه را مستند کنید — شامل VIN، ظرفیت باتری، خروجی موتور، نوع سیستم انتقال قدرت و سایز تایر. فرمت گزارش وضعیت ما شامل مواردی است که باید در این سوابق ثبت شود و چکلیست تلههای واردات به مشکلاتی میپردازد که در صورت عدم ثبت این موارد رخ میدهند.
فقط نام مدل را ارسال نکنید، مورد استفاده را هم اعلام کنید. مسافت روزانه، نوع سطح جاده، دسترسی به شارژ و تعداد سرنشین تعیینکننده این است که کدامیک از این دو مدل برای شما مناسبتر است؛ آنها را در یک استعلام قرار دهید تا ما بر اساس موجودی فعلی، مشخصات فنی دقیق را به شما پیشنهاد دهیم.
طرف معامله خود را احراز هویت کنید. تغییر مشخصات بین پیشفاکتور و بارگیری کانتینر، مشکلی است که معمولاً توسط واسطهها ایجاد میشود: زنجیره صادرات خودرو از چین واقعاً چگونه کار میکند و پیش از پرداخت وجه چه مواردی را باید بررسی کرد.
جایگزینهای موجود در انبار
یک کلاس پایینتر، مدلهای Yuan UP و Yuan Plus همان نیازهای کاربری را با هزینه تمامشده پایینتر پوشش میدهند. برای استفاده صرفاً شهری در سطح ورودی، مدلهای Seagull و Wuling Bingo گزینههای مناسبی برای شروع هستند. برای حملونقل تجاری کالا یا مسافر، ونهای برقی دستهبندی مناسبی محسوب میشوند که شامل یک نسخه 9 نفره نیز هست. فهرست گستردهتر ما در بررسی صادرات سال 2026 موجود است و واردکنندگان تازهکار باید ابتدا راهنمای واردات برای نمایندگان را مطالعه کنند.
صادرات هر یک از این خودروها به اتیوپی
اتیوپی واردات خودروهای سواری بنزینی و دیزلی نو را در تاریخ 29 ژانویه 2024 ممنوع کرد. خودروهای برقی و هیبریدی از این ممنوعیت معاف هستند و مشمول 15% عوارض گمرکی میشوند، در حالی که مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیرمستقیم و عوارض اضافی برای آنها لغو شده است؛ بنابراین، خودروی برقی یا هیبریدی اکنون تنها راه واقعبینانه برای ورود به این بازار است. هر دو خودروی موجود در این صفحه دارای فرمان سمت چپ (LHD) هستند که مورد نیاز اتیوپی است و ظرفیت کمتر از 10 سرنشین دارند که مشمول این مقررات میشوند.
همه مسیرها از جیبوتی میگذرد. اتیوپی کشوری محصور در خشکی است و بیش از 90% تجارت آن از طریق بندر جیبوتی و سپس از طریق راهآهن آدیسآبابا-جیبوتی یا جادهای به داخل کشور منتقل میشود. هیچ مسیر جایگزینی وجود ندارد، بنابراین زمانبندی خود را بر این اساس برنامهریزی کنید.
یک نکته مهم که باید با مشتری مطرح شود: زیرساخت شارژ عمومی محدود است؛ حدود 100 ایستگاه در مقابل بیش از 2,300 ایستگاه مورد نیاز در سراسر کشور که عمدتاً در آدیسآبابا متمرکز هستند. اکثر مالکان از طریق شارژر AC در خانه یا محل کار خود شارژ میکنند. این موضوع خریدارانی را که نقطه شارژ اختصاصی دارند، نسبت به کسانی که به زیرساختهای عمومی متکی هستند، در اولویت قرار میدهد.
شرایط CIF جیبوتی برای اتیوپی در دسترس است. مدل و تعداد مورد نظر خود را به ما اعلام کنید تا قیمت CIF تا جیبوتی را به شما ارائه دهیم؛ به این ترتیب به جای محاسبه جداگانه هزینه حمل، بیمه و جابهجایی، یک عدد نهایی برای تحویل خواهید داشت. در صورت تمایل به کنترل مستقیم بخش حملونقل، شرایط EXW، FCA و FOB همچنان در دسترس هستند.
به خودروی فوری نیاز دارید؟ دو شاسیبلند برقی دیگر از BYD، یعنی Sealion 05 EV (با برد 430 km) و Atto 3، هماکنون در جیبوتی موجود هستند و نیازی به انتظار برای حمل دریایی ندارند. مشاهده موجودی جیبوتی →
👉 موجودی فعلی خودروهای برقی و هیبریدی و استعلام قیمت تمامشده CIF در جیبوتی را از ما بخواهید. با ما گفتگو کنید · قوانین کامل واردات به اتیوپی →
پرسشهای متداول
کدامیک برد حرکتی بیشتری دارد، Sealion 06 EV یا Song Plus EV؟
مدل Sealion 06 EV. این خودرو با برد 605 کیلومتر و 710 کیلومتر (استاندارد CLTC) عرضه میشود؛ در حالی که Song Plus EV با برد 520 کیلومتر و 605 کیلومتر ارائه میگردد. در رقم مشترک 605 کیلومتر، Sealion 06 از باتری 69.07 kWh در مقابل باتری 87.04 kWh استفاده میکند.
چرا Sealion 06 برای برد مشابه به باتری کوچکتری نیاز دارد؟
این خودرو بهرهوری بالاتری دارد؛ یعنی 12.7 kWh در هر 100 کیلومتر در مقابل 14.1 kWh طبق ارقام منتشر شده. این تفاوت به نسل پلتفرم بازمیگردد و همچنین به معنای هزینه برق کمتر در هر کیلومتر و وزن کمتر باتری برای حمل در شیبها است.
آیا Sealion 06 EV دیفرانسیل عقب است؟
بله. Sealion 06 EV دیفرانسیل عقب است؛ در حالی که Song Plus EV دیفرانسیل جلو است. دیفرانسیل عقب برای عملکرد و جادههای آسفالت مناسبتر است؛ دیفرانسیل جلو در سطوح لغزنده یا خیس بخشندهتر عمل میکند.
سرعت شارژ آنها چقدر است؟
مدل Sealion 06 EV توان 237 kW را میپذیرد و در حدود 18 دقیقه به شارژ 30 تا 80 درصد میرسد. مدل Song Plus EV در نسخه 520 کیلومتری توان 90 kW و در نسخه 605 کیلومتری توان 140 kW را میپذیرد که حدود 28 تا 30 دقیقه زمان میبرد. در اتیوپی، هر دو خودرو عمدتاً شبانه با برق AC شارژ میشوند، زیرا ایستگاههای شارژ سریع DC عمومی در سراسر کشور به حدود 100 ایستگاه محدود است.
کدامیک صندوق عقب بزرگتری دارد؟
مدل Sealion 06 EV با ظرفیت 757 لیتر در مقابل 574 لیتر؛ که تفاوتی 183 لیتری دارد.
آیا اینها همان خودروی BYD Seal U یا Sealion 6 هستند؟
خیر، و اینجاست که خطاهای سفارشگذاری رخ میدهد. مدل Song Plus در اروپا با نام Seal U فروخته میشود و نسخه پلاگین هیبریدی آن در استرالیا، نیوزیلند، فیلیپین و تایلند با نام Sealion 6 عرضه شده است؛ نامی که تنها یک کاراکتر با Sealion 06 تفاوت دارد که خودرویی متفاوت است. همیشه بر اساس VIN، ابعاد و ظرفیت باتری به kWh سفارش دهید، نه فقط بر اساس نام مدل.
آیا هر دو واجد شرایط معافیت مالیاتی خودروهای برقی اتیوپی هستند؟
بله. هر دو تمامبرقی، فرمانچپ (LHD) و پنجنفره هستند، بنابراین هر دو مشمول 15 درصد عوارض گمرکی با معافیت از مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیرمستقیم و عوارض اضافی میشوند.
آیا ارتفاع از سطح دریا بر هیچکدام از این خودروها تأثیر میگذارد؟
خیر. موتورهای الکتریکی به جای اتمسفر از باتری انرژی میگیرند، بنابراین برخلاف موتورهای بنزینی تنفس طبیعی، هیچکدام در ارتفاع حدود 2,355 متری آدیس آبابا افت توان ندارند. هر دو در سربالاییهای طولانی برد خود را از دست میدهند، زیرا بالا رفتن از تپه انرژی بیشتری مصرف میکند.
کدامیک برای ناوگان تاکسیرانی آنلاین مناسبتر است؟
مدل Sealion 06 EV از نظر هزینه نگهداری، برد و فضای صندوق عقب. مدل Song Plus EV اگر ناوگان در جادههای خاکی با رانندگان متنوع فعالیت میکند، جایی که دیفرانسیل جلو و موتور کمقدرتتر ترکیب ایمنتری هستند.
در سفارش خرید چه مواردی را باید مشخص کنم؟
شماره VIN، ابعاد خارجی، ظرفیت باتری به kWh، توان خروجی موتور به kW، نوع سیستم انتقال قدرت و عدد پیمایش در استاندارد CLTC. نام مدل به تنهایی برای شناسایی دقیق هیچیک از این خودروها در بازارهای صادراتی کافی نیست.
عکس: JustAnotherCarDesigner / Wikimedia Commons, CC0.