مقایسه BYD Qin PLUS DM-i و Seal 05 DM-i برای واردات در 2026

پاسخ کوتاه: این دو خودرو از نظر فنی کاملاً یکسان هستند. مدل‌های 2026 BYD Qin PLUS DM-i و 2026 BYD Seal 05 DM-i دارای فاصله محوری یکسان 2,718 mm، موتور 1.5 لیتری با توان 74 kW و گشتاور 126 N·m، موتور محرک 120 kW، وزن خالص 1,580 kg، شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت 7.6 ثانیه‌ای و قیمت پایه 79,800 CNY در چین هستند. اگر برای صادرات بین این دو مدل انتخاب می‌کنید، در واقع بین دو سطح مهندسی متفاوت انتخاب نمی‌کنید؛ بلکه انتخاب شما بین دو شبکه نمایندگی، دو زبان طراحی و موجودی فعلی تأمین‌کننده شما در ماه جاری است.

بیان این نکته در یک مقاله مقایسه‌ای غیرمعمول است، اما توضیح دقیق آن ضروری است؛ چرا که فرضیات نادرست در این زمینه می‌تواند هزینه‌های واقعی برای واردکنندگان به همراه داشته باشد. در ادامه، آنچه مشخصات فنی نشان می‌دهند، تفاوت‌های واقعی این دو مدل و یک تغییر نام‌گذاری که در خرید خودروهای کارکرده اهمیت بسیار زیادی دارد، بررسی شده است.

نگاهی اجمالی به Qin PLUS DM-i در برابر Seal 05 DM-i (مدل سال 2026)

مشخصات Qin PLUS DM-i Seal 05 DM-i
سگمنت سدان کامپکت سدان کامپکت
طول × عرض × ارتفاع 4,780 × 1,837 × 1,515 mm 4,780 × 1,837 × 1,515 mm
فاصله محوری 2,718 mm 2,718 mm
عرض محور (جلو / عقب) 1,580 / 1,590 mm 1,580 / 1,590 mm
موتور 1.5 L تنفس طبیعی 1.5 L تنفس طبیعی
خروجی موتور 74 kW (101 PS) / 126 N·m 74 kW (101 PS) / 126 N·m
موتور محرک 120 kW (163 PS) / 210 N·m 120 kW (163 PS) / 210 N·m
گیربکس E-CVT E-CVT
وزن خالص 1,580 kg 1,580 kg
شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت 7.6 s 7.6 s
حداکثر سرعت 180 km/h 180 km/h
باک سوخت 65 L 65 L
ظرفیت صندوق عقب 450 L 450 L
درجه سوخت 92 RON 92 RON
تعداد صندلی 5 5
برد تمام الکتریکی CLTC 128 km / 210 km 128 km / 210 km
باتری LFP Blade, 15.87 / 25.28 kWh LFP Blade
قیمت پایه در چین 79,800 CNY 79,800 CNY
گارانتی در چین 6 years / 150,000 km 6 years / 150,000 km
شبکه فروش BYD Dynasty Network (王朝网) Ocean Network (海洋网)

تمام ارقام موجود در این جدول از برگه مشخصات فنی بازار چین برای مدل سال 2026 هر دو خودرو استخراج شده است. این ارقام سطر به سطر کاملاً یکسان هستند. دو استثنای قابل توجه، نام تیپ‌ها و نمایشگاهی است که از آن خرید می‌کنید.

چرا دو خودروی کاملاً یکسان وجود دارد

BYD در چین از طریق دو شبکه نمایندگی موازی محصولات خود را به فروش می‌رساند. شبکه Dynasty شامل خانواده‌های Qin، Han، Song و Tang است که از نام سلسله‌های چینی، زبان طراحی محافظه‌کارانه‌تر “Dragon Face” و پایگاه مشتریان قدیمی‌تر و تثبیت‌شده‌تر بهره می‌برند. شبکه Ocean شامل خانواده‌های Seal، Dolphin، Seagull و Sealion است که از نام‌های دریایی، سبک طراحی جدیدتر “Ocean Aesthetics” و پروفایل خریداران جوان‌تر برخوردارند.

هنگامی که یک پلتفرم رقابتی است، BYD به جای اینکه هر دو گروه نمایندگی‌ها را مجبور به رقابت بر سر یک مدل کند، برای هر شبکه یک خودرو تولید می‌کند. مدل‌های Qin PLUS DM-i و Seal 05 DM-i دقیقاً همین وضعیت را دارند: یک سدان کامپکت پلاگین هیبرید، دو چهره، دو نشان تجاری، دو نمایشگاه. ما همین الگو را در سایر بخش‌های سبد محصولات نیز می‌بینیم؛ مدل‌های BYD Han DM-i و Seal 5 DM-i نیز در یک سگمنت بالاتر، رابطه مشابهی با یکدیگر دارند.

برای یک واردکننده، این خبر خوبی است و دلیل آن بسیار ساده و کاربردی است: قطعات یدکی. فیلترها، اجزای ترمز، بازوهای سیستم تعلیق، موتور 1.5 L، واحد E-CVT و ماژول‌های باتری Blade در هر دو مشترک هستند. تعمیرگاهی در Lagos، Dakar یا Lima که بتواند یکی را سرویس کند، قادر به سرویس دیگری نیز هست. اگر در حال ایجاد یک ناوگان هستید، ترکیب این دو نشان تجاری باعث تقسیم شدن موجودی قطعات شما نمی‌شود.

تفاوت‌های واقعی در کجا هستند

تفاوت‌ها واقعی هستند، اما مکانیکی نیستند.

طراحی بیرونی و داخلی

مدل Qin PLUS از جلوپنجره افقی Dragon Face بهره می‌برد که سال‌هاست سدان‌های Dynasty شرکت BYD را تعریف کرده است. مدل Seal 05 از نمای جلوی نرم‌تر و گردتر Ocean با پنل بسته و امضای نوری باریک‌تر استفاده می‌کند. در داخل، چیدمان‌ها از همان تقسیم‌بندی پیروی می‌کنند؛ مدل‌های Dynasty به سمت سنتی و مدل‌های Ocean به سمت مینیمالیسم گرایش دارند. هیچ‌کدام بر دیگری برتری مطلق ندارد؛ در برخی بازارها، طراحی قدیمی‌تر Dragon Face دقیقاً به این دلیل که خریداران آن را می‌شناسند، لوکس‌تر به نظر می‌رسد.

شناخت برند در بازار شما

این موضوع از آنچه اکثر مقایسه‌های فنی اذعان می‌کنند، اهمیت بیشتری دارد. نام Qin از سال 2013 در بازار حضور داشته و یکی از شناخته‌شده‌ترین خودروهای پلاگین هیبرید چینی در سراسر جهان است. نام Seal 05 جدید است و تنها در سال 2025 ظاهر شده است. در بازاری که خریداران پیش از خرید تحقیق می‌کنند، یک نام تجاری تثبیت‌شده ممکن است راحت‌تر به فروش برسد. در بازاری که خریداران بر اساس ظاهر قضاوت می‌کنند، چهره جدیدتر ممکن است برنده باشد. از تیم فروش محلی خود بپرسید، نه از برگه مشخصات فنی.

نام‌گذاری تیپ‌ها و تجهیزات

سری محصولات 2026 Qin PLUS DM-i شامل مدل‌های 128KM 进取型 (با قیمت 79,800 CNY)، 210KM 进取型 (با قیمت 89,800 CNY) و 210KM 超越型 (با قیمت 99,800 CNY) است. مدل Seal 05 DM-i نیز در نسخه‌های 128KM 豪华型 (با قیمت 79,800 CNY) و سپس 210KM 尊贵型 و 210KM 旗舰型 با قیمت‌های 89,800 CNY و 99,800 CNY عرضه می‌شود. با وجود سه نقطه قیمتی و دو ظرفیت باتری یکسان، عناوین تیپ‌ها متفاوت است. تجهیزات در هر سطح قیمتی به هم نزدیک هستند اما لزوماً در تمام موارد یکسان نیستند؛ بنابراین همیشه در قرارداد خرید، نام دقیق تیپ و سال مدل را ذکر کنید و هرگز تنها به عبارت «فول آپشن» اکتفا نکنید.

تغییر نامی که در خرید خودروهای کارکرده اهمیت دارد

مدل BYD Destroyer 05 (驱逐舰05) پیش‌درآمد مستقیم Seal 05 DM-i است. شرکت BYD مدل Destroyer 05 را در سال 2022 به عنوان سدان پلاگین هیبرید سری Ocean Network عرضه کرد و سپس در اوایل سال 2025 آن را با Seal 05 DM-i که بر پایه نسل پنجم پلتفرم DM ساخته شده، جایگزین نمود. تا سال 2026، تولید Destroyer 05 متوقف شده و این نام از سبد محصولات فعلی BYD حذف شده است.

اگر در حال تأمین خودروهای کارکرده هستید، همچنان تعداد زیادی از مدل‌های Destroyer 05 را خواهید دید. اینجاست که واردکنندگان دچار سردرگمی می‌شوند، زیرا مشخصات فنی این خودرو با مدل فعلی تفاوت‌های اساسی دارد:

مشخصات Destroyer 05 (مدل 2024، نسل چهارم DM) Seal 05 DM-i (مدل 2026، نسل پنجم DM)
خروجی موتور 81 kW (110 PS) / 135 N·m 74 kW (101 PS) / 126 N·m
موتور محرک 132 kW / 316 N·m 120 kW / 210 N·m
ارتفاع 1,495 mm 1,515 mm
وزن خالص 1,515 kg 1,580 kg
برد الکتریکی پایه 55 km (NEDC) 128 km (CLTC)

این جدول را با دقت مطالعه کنید، زیرا با یک تصور رایج در تضاد است: خودروی جدیدتر روی کاغذ قدرت اوج کمتری دارد. نسل پنجم سیستم DM برای بهره‌وری بیشتر طراحی شده است تا خروجی اسمی بالاتر، و این یک معامله بزرگ است؛ چرا که خودروی فعلی برد الکتریکی پایه را بیش از دو برابر کرده و مصرف سوخت در حالت اتمام شارژ باتری را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. مدل 2024 Destroyer 05 خودروی معیوبی نیست، بلکه مدلی با عملکرد اثبات‌شده در رده قیمتی پایین‌تر است. فقط دقت کنید که برای معماری سال 2022، پول مدل 2026 را نپردازید و اطمینان حاصل کنید که فاکتور، VIN و سال مدل همگی با هم مطابقت دارند. گزارش بازرسی و وضعیت خودرو ما دقیقاً همین نوع راستی‌آزمایی را برای هر دستگاه کارکرده‌ای که لیست می‌کنیم، پوشش می‌دهد.

پلاگین هیبرید در بازار هدف شما چه معنایی دارد

بیشتر مقالات مقایسه‌ای که برای بازار چین نوشته شده‌اند، فرض را بر وجود ایستگاه شارژ در خانه و محل کار می‌گذارند. برای خریداران در غرب آفریقا، آسیای مرکزی یا آمریکای لاتین، این فرض صادق نیست و همین موضوع باعث می‌شود اولویت اعداد و ارقام تغییر کند.

در صورت نیاز، این خودرو به عنوان یک خودروی بنزینی عمل می‌کند

این مهم‌ترین ویژگی یک خودروی DM-i در بازاری با زیرساخت‌های شارژ محدود است. در صورت خالی بودن باتری، مدل 2026 Qin PLUS DM-i 128KM مصرف سوخت ترکیبی 3.08 L/100 km را ارائه می‌دهد و BYD برای پیکربندی با برد بالاتر، عدد 2.79 L/100 km را اعلام کرده است. این ارقام مربوط به چرخه تست چینی هستند و مصرف واقعی در دنیای حقیقی بالاتر خواهد بود؛ اما حتی با در نظر گرفتن حاشیه خطای زیاد، خودرویی در این کلاس که هرگز به کابل شارژ متصل نمی‌شود، همچنان از یک سدان بنزینی معمولی با همان ابعاد، کم‌مصرف‌تر است. باک پر به همراه شارژ کامل، برد ترکیبی حدود 2,110 km را ارائه می‌دهد. اگر شبکه برق غیرقابل اعتماد باشد، شما در راه نمی‌مانید؛ تنها ارزان‌ترین بخش هزینه‌های جاری را از دست می‌دهید.

بنزین با اکتان 92 مشخصه اصلی برای بررسی است

هر دو خودرو برای استفاده از بنزین با اکتان 92 طراحی شده‌اند. نادیده گرفتن این موضوع آسان و اشتباه در آن پرهزینه است: تعدادی از خودروهای وارداتی به بنزین با اکتان 95 نیاز دارند که در تمام بازارهایی که ما به آن‌ها صادرات داریم، به طور مداوم در دسترس یا مقرون‌به‌صرفه نیست. نیاز به بنزین با اکتان 92، شبکه سوخت‌رسانی قابل استفاده برای مشتری شما را گسترده‌تر می‌کند.

شیمی باتری LFP Blade مناسب اقلیم‌های گرم

هر دو مدل از باتری Blade لیتیوم آهن فسفات (LFP) ساخت BYD به جای شیمی مبتنی بر نیکل استفاده می‌کنند. LFP از نظر حرارتی پایدارتر است و در برابر دماهای بالای محیطی که در بازارهای گرمسیری و کویری رایج است، مقاومت بیشتری دارد و همچنین در صورت باقی ماندن در وضعیت شارژ بالا، آسیب‌پذیری کمتری نشان می‌دهد. این باتری چگالی انرژی کمتری دارد که بخشی از دلیل این است که این خودروها مدل‌های 128 km و 210 km هستند، نه خودروهای 300 km.

گارانتی به طور خودکار منتقل نمی‌شود

گارانتی 6 ساله / 150,000 km ذکر شده در بالا، گارانتی داخلی چین است. پوشش خدمات خارج از چین به این بستگی دارد که آیا BYD در کشور شما واردکننده رسمی دارد یا خیر و شرایط آن توافق چگونه است. به رقم داخلی به عنوان نشانه‌ای از ارزیابی سازنده از قوای محرکه نگاه کنید، نه به عنوان تضمینی که بتوانید در لاگوس مطالبه کنید. قبل از هرگونه وعده به مشتری خرده‌فروش، پوشش محلی را تایید کنید.

کدام یک را باید وارد کنید؟

از آنجایی که پکیج مکانیکی یکسان است، این یک تصمیم تجاری است تا فنی.

موجودی معمولاً تعیین‌کننده است. موجودی و قیمت بین دو شبکه به طور مستقل تغییر می‌کنند. اگر یکی از آن‌ها در این ماه با هزینه تمام‌شده بهتری در دسترس است، آن را انتخاب کنید؛ شما با این کار از نظر مهندسی هیچ مصالحه‌ای انجام نمی‌دهید. در عمل، این موضوع بیش از هر عامل دیگری در این صفحه، سفارش‌ها را تعیین می‌کند.

پس از آن، بپرسید کدام نام تجاری در بازار شما شناخته‌شده‌تر است. در جاهایی که برندهای چینی از قبل تثبیت شده‌اند، Qin سال‌ها سابقه شناخت دارد. در جاهایی که خریداران با خودروهای چینی ناآشنا هستند و بر اساس ظاهر خرید می‌کنند، چهره جدیدتر Seal 05 معمولاً بازخورد بهتری دارد.

انتخاب بین خودروی نو یا کارکرده، لیست نهایی شما را کاملاً تغییر می‌دهد. اگر بودجه شما محدود به مدل‌های کارکرده است، در واقع باید بین Qin PLUS کارکرده و Destroyer 05 کارکرده یکی را انتخاب کنید؛ چرا که Seal 05 هنوز بسیار جدید است و عرضه قابل‌توجهی از آن در بازار خودروهای کارکرده وجود ندارد. برای مشاهده موجودی فعلی، موجودی خودروهای کارکرده ما را بررسی کنید و برای سفارش واحدهای جدید، به بخش خودروهای نو برای صادرات مراجعه نمایید.

سپس مسئله باتری مطرح می‌شود. پرداخت مبلغ اضافی 10,000 CNY برای ارتقا به پک 210 کیلومتری تنها در صورتی توجیه اقتصادی دارد که مشتری شما بتواند به‌طور منظم شارژ کند. بدون دسترسی به شارژ مطمئن، این ظرفیت تنها وزن اضافی برای خودرو و هزینه‌ای است که بلااستفاده می‌ماند. در مناطقی که دسترسی به شارژ ضعیف است، تیپ پایه 128 کیلومتری معمولاً گزینه هوشمندانه‌تری برای واردات است.

واردات هر یک از این مدل‌ها از طریق Hanvia

هر دو خودرو سدان‌های کامپکت هستند که این موضوع در مرحله حمل‌ونقل یک مزیت محسوب می‌شود: تجمیع چندین دستگاه در یک کانتینر 40 ft، هزینه حمل‌ونقل برای هر واحد را بسیار کمتر از شاسی‌بلندهایی می‌کند که در مقایسه Zeekr 8X و 9X یا مقایسه صندلی‌های Lynk & Co 900 بررسی کرده‌ایم. اگر در حال بررسی یک شاسی‌بلند بنزینی هستید، ما دو موتور Jetour T2 را مقایسه کرده‌ایم و برای خریدارانی که به دنبال برندهای اروپایی هستند، مقایسه Audi A3 با Q3 را پیشنهاد می‌کنیم. پیش از نهایی کردن تصمیم، مطالعه سه مورد زیر توصیه می‌شود:

خودروهای پلاگین هیبرید به طور ویژه در راهنمای ما برای خودروهای هیبریدی از چین به نیجریه و چشم‌انداز گسترده‌تر مدل‌ها در برترین شاسی‌بلندها و خودروهای برقی چینی برای صادرات در سال 2026 پوشش داده شده‌اند. اگر در این فرآیند از ابتدا تازه‌کار هستید، با راهنمای واردات سال 2026 برای فروشندگان ما شروع کنید.

Hanvia Motors هر دو نوع خودرو را از طریق شبکه نمایندگی‌های ما در چین تأمین می‌کند، تمامی واحدها را پیش از لیست شدن بازرسی کرده و امور مربوط به اسناد و حمل‌ونقل به بندر مقصد شما را مدیریت می‌کند. شما می‌توانید سدان‌ها و مدل‌های برقی موجود در انبار را مرور کنید، فعالیت‌های ما را در صفحه خدمات صادرات ببینید، درباره شرکت در بخش درباره ما مطالعه کنید، یا درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا ما قیمت‌های FOB و گزینه‌های کانتینری را بر اساس بازار هدف شما اعلام کنیم. خریداران فرانسوی‌زبان همچنین می‌توانند راهنمای واردات سنگال ما را مطالعه کنند.

صادرات هر یک از این خودروها به اتیوپی

اتیوپی واردات خودروهای سواری بنزینی و دیزلی نو را در تاریخ 29 ژانویه 2024 ممنوع کرد. خودروهای برقی و هیبریدی از این ممنوعیت معاف هستند و مشمول 15% عوارض گمرکی به همراه معافیت از مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیرمستقیم و عوارض اضافی می‌باشند، بنابراین خودروی برقی یا هیبریدی تنها راه واقع‌بینانه برای ورود به این بازار در حال حاضر است. هر دو خودروی موجود در این صفحه دارای فرمان سمت چپ (LHD) هستند که اتیوپی آن را الزامی می‌داند و ظرفیت کمتر از 10 سرنشین دارند که مشمول این مقررات می‌شود.

همه مسیرها از طریق جیبوتی انجام می‌شود. اتیوپی کشوری محصور در خشکی است و بیش از 90% تجارت آن از طریق بندر جیبوتی و سپس از طریق راه‌آهن آدیس‌آبابا-جیبوتی یا جاده به داخل کشور منتقل می‌شود. هیچ مسیر جایگزینی وجود ندارد، بنابراین زمان‌بندی خود را بر این اساس برنامه‌ریزی کنید.

یک نکته مهم که باید با مشتری مطرح شود: زیرساخت شارژ عمومی محدود است — حدود 100 ایستگاه در مقابل نیاز تخمینی 2,300+ ایستگاه در سراسر کشور که عمدتاً در آدیس‌آبابا متمرکز هستند. اکثر مالکان از طریق شارژر AC در خانه یا محل کار خود خودرو را شارژ می‌کنند. این موضوع خریدارانی را که دارای نقطه شارژ اختصاصی هستند، نسبت به کسانی که به زیرساخت‌های عمومی متکی هستند، در اولویت قرار می‌دهد.

خدمات CIF جیبوتی برای اتیوپی در دسترس است. مدل و تعداد مورد نظر خود را به ما اعلام کنید تا قیمت CIF به جیبوتی را به شما ارائه دهیم، تا به جای محاسبه جداگانه هزینه حمل‌ونقل، بیمه و جابجایی، یک عدد نهایی برای تحویل کالا داشته باشید. در صورت تمایل به کنترل مرحله حمل‌ونقل، شرایط EXW، FCA و FOB همچنان در دسترس هستند.

👉 برای اطلاع از موجودی فعلی خودروهای برقی و هیبریدی و دریافت استعلام قیمت تمام‌شده CIF جیبوتی با ما تماس بگیرید. با ما صحبت کنید · قوانین کامل واردات به اتیوپی →

سوالات متداول

آیا BYD Seal 05 DM-i همان Destroyer 05 است؟

این خودرو جایگزین مستقیم است، نه تغییر نام همان خودرو. BYD مدل Destroyer 05 را از سال 2022 عرضه کرد و سپس در اوایل سال 2025 آن را با Seal 05 DM-i بر پایه پلتفرم نسل پنجم DM جایگزین نمود. خودروی فعلی دارای خروجی موتور متفاوت (74 kW در مقابل 81 kW)، موتور الکتریکی متفاوت (120 kW در مقابل 132 kW)، بدنه بلندتر و برد الکتریکی بسیار بیشتری است. اگر تامین‌کننده‌ای به شما “Seal 05” پیشنهاد می‌دهد اما در مدارک نام 驱逐舰05 درج شده است، در واقع خودروی قدیمی‌تر به شما پیشنهاد شده است.

کدام ارزان‌تر است، Qin PLUS DM-i یا Seal 05 DM-i؟

در چین، قیمت هر دو برای تیپ 128 km از CNY 79,800 شروع شده و برای تیپ 210 km به حداکثر CNY 99,800 می‌رسد، بنابراین قیمت‌های راهنما یکسان هستند. قیمت‌گذاری صادراتی محاسبات متفاوتی دارد و به تیپ، سال مدل، نو یا کارکرده بودن واحد، موجودی فعلی و بندر مقصد شما بستگی دارد. مشخصات مورد نظر خود را برای ما ارسال کنید تا قیمت آن را اعلام کنیم.

آیا این خودروها بدون شارژ شدن کار می‌کنند؟

بله. هر دو در صورت تخلیه باتری به عنوان یک هیبرید معمولی عمل می‌کنند، با مصرف سوخت اعلام‌شده 3.08 L/100 km برای تیپ 128 km مدل Qin PLUS و 2.79 L/100 km برای پیکربندی با برد بیشتر. ارقام واقعی در دنیای واقعی بالاتر از چرخه تست چینی خواهد بود، اما خودرو برای کارکرد نیازی به زیرساخت شارژ ندارد.

آیا از بنزین 95 RON استفاده می‌کنند؟

هر دو برای بنزین 92 RON مشخص شده‌اند که باعث می‌شود استفاده از آن‌ها در بازارهایی که سوخت با اکتان بالاتر ناسازگار یا گران است، آسان‌تر باشد.

آیا قطعات بین این دو مشترک است؟

بسته مکانیکی یکسان است — موتور، موتور الکتریکی، E-CVT، معماری باتری و پلتفرم — بنابراین قطعات اصلی سرویس مشترک هستند. پنل‌های بدنه، چراغ‌ها و تزئینات مختص هر مدل هستند زیرا طراحی‌های بیرونی و داخلی متفاوت است.

کدام یک در فروش مجدد ارزش خود را بهتر حفظ می‌کند؟

در اکثر بازارهای صادراتی، نام Qin سابقه شناخته‌شده‌تری دارد که معمولاً به فروش مجدد کمک می‌کند. مدل Seal 05 برای داده‌های قابل اعتماد بازار دست‌دوم بسیار جدید است. در جایی که خریداران شما عمدتاً بر اساس استایل و تجهیزات قضاوت می‌کنند تا تاریخچه نام، این مزیت کمرنگ‌تر می‌شود.

پیش از سفارش: اطمینان حاصل کنید که شما و تامین‌کننده‌تان منظور یکسانی از خودرو دارید. سال‌های مدل چینی، پسوندهای نام و کلمات تیپ با نشان‌های صادراتی مطابقت ندارند و یک نام واحد می‌تواند خودروهایی با تفاوت‌های فنی عمده را پوشش دهد. مشاهده کنید: نام‌های داخلی چین، نام‌های صادراتی و سطوح تیپ‌بندی.

WhatsAppTelegramایمیل↑بالا