صادرات BYD Seagull مدل 2026: مشخصات، قیمت و راهنمای خرید

BYD Seagull ارزان‌ترین راه برای بارگیری یک خودروی برقی نسل جدید چینی در کانتینر است، اما خودرویی که از بندر چین خارج می‌شود، همان خودرویی نیست که اروپا با نام Dolphin Surf می‌شناسد. بدنه متفاوت، باتری متفاوت، موتور متفاوت، اما با همان نام روی نشان. این راهنما مشخصات تایید شده Seagull بازار چین، ارزش واقعی برد حرکتی آن پس از ورود به مقصد و اطلاعات کامل سه دستگاه موجود در انبار ما، از جمله دو دستگاهی که رنگ‌شدگی دارند را پوشش می‌دهد.

یک خودرو، چهار نام و تنها یکی از آن‌ها از چین صادر می‌شود

اگر به دنبال Seagull بگردید، نتایج شامل چندین خودروی غیرقابل جایگزینی با یکدیگر می‌شود. BYD این مدل را در آمریکای لاتین با نام Dolphin Mini، در اروپا و آفریقای جنوبی با نام Dolphin Surf و در اندونزی، تایلند و استرالیا با نام Atto 1 به فروش می‌رساند. این‌ها نام‌های تجاری برای یک پلتفرم هستند، نه یک وسیله نقلیه کاملاً یکسان.

این تفاوت تنها ظاهری نیست. خودروی اروپایی 3,990 میلی‌متر طول و 1,810 میلی‌متر عرض دارد، به یک پک باتری 43.2 kWh و موتور 65 kW مجهز است. Seagull بازار چین — همان مدلی که در موجودی خودروهای کارکرده دیده می‌شود و در کانتینرهای صادراتی قرار می‌گیرد — دارای 3,780 میلی‌متر طول، 1,715 میلی‌متر عرض و موتور 55 kW با باتری 30.08 kWh یا 38.88 kWh است. خریداری که درباره Dolphin Surf تحقیق می‌کند و سپس یک Seagull کارکرده وارد می‌کند، در واقع درباره خودروی متفاوتی تحقیق کرده است.

این نوع عدم تطابق در صادرات چین به قدری رایج است که ما مقاله جداگانه‌ای درباره تله‌های خرید خودروی کارکرده از چین نوشته‌ایم. نام‌گذاری یکی از این موارد است و تنها موردی است که تا رسیدن به دست مشتری باقی می‌ماند، زیرا خریدار در بازار شما نیز نام روی نشان خودرو را در گوگل جستجو خواهد کرد.

مشخصات تایید شده، Seagull بازار چین

مورد مقدار
زمان عرضه 27 آوریل 2023، چین
بدنه هاچ‌بک 5 درب، 4 صندلی
طول × عرض × ارتفاع 3,780 × 1,715 × 1,540 mm
فاصله بین دو محور 2,500 mm
وزن خالص 1,160–1,240 kg
باتری BYD Blade LFP، 30.08 kWh یا 38.88 kWh
برد حرکتی (CLTC) به ترتیب 305 km / 405 km
موتور 55 kW، 135 N·m، دیفرانسیل جلو
حداکثر سرعت 130 km/h
شارژ سریع DC 30 kW یا 40 kW بسته به نسخه؛ 30 تا 80 درصد در حدود 30 دقیقه
فرمان فرمان سمت چپ (LHD) به صورت استاندارد

دو جزئیات در آن جدول، پیش از هر چیز دیگری، تعیین‌کننده اکثر پرسش‌های مربوط به واردات هستند. این خودرو یک مدل چهار نفره است، نه پنج نفره، که آن را از برخی دسته‌بندی‌های مجوز تاکسی و سرویس‌های حمل‌ونقل آنلاین خارج می‌کند و پیش از اقدام برای خرید عمده، باید با قوانین همولوگاسیون (تاییدیه نوع) شما مطابقت داده شود. همچنین، این خودرو تنها به صورت فرمان چپ (LHD) از کارخانه عرضه می‌شود که برای بازارهای غرب آفریقا، شمال آفریقا، آمریکای لاتین و آسیای مرکزی مناسب است و عملاً هرگونه بازار فرمان راست (RHD) را از دایره انتخاب خارج می‌کند.

دو باتری، و تفاوت در ماهیت خرید آن‌ها

خودروی دارای باتری 30.08 kWh و خودروی دارای باتری 38.88 kWh در نمایشگاه کاملاً یکسان به نظر می‌رسند، اما در ناوگان حمل‌ونقل عملکرد متفاوتی دارند. پک کوچک‌تر همان گزینه‌ای است که کمترین قیمت تمام‌شده را ارائه می‌دهد و برد 305 km در چرخه تست چین برای خودرویی که در محدوده شهری تردد می‌کند، کاملاً کافی است. پک بزرگ‌تر هزینه بیشتری دارد اما فضای مانور بیشتری فراهم می‌کند؛ اگر خریدار قصد تردد بین‌شهری داشته باشد، یا اگر بازار شما فاقد زیرساخت شارژ عمومی قابل‌اطمینان است و رانندگان نیاز دارند چندین روز بین هر بار شارژ فاصله بیندازند، این گزینه مناسب‌تری برای سفارش است.

خروجی موتور در هر دو مدل یکسان است، بنابراین باتری بزرگ‌تر باعث سریع‌تر شدن خودرو نمی‌شود. این باتری تنها وزن خودرو را افزایش داده و حاشیه اطمینان بیشتری به آن می‌بخشد. برای اکثر بازارهایی که ما به آن‌ها صادرات داریم، نسخه 405 km مشخصات ایمن‌تری دارد و نسخه 305 km گزینه‌ای است که در رقابت قیمتی پیروز می‌شود. ما هر دو نسخه را موجود داریم که امری غیرمعمول است؛ چرا که اکثر صادرکنندگان تنها نسخه‌ای را موجود دارند که به‌طور اتفاقی تأمین کرده‌اند.

ارزش واقعی برد CLTC پس از ورود به مقصد

استاندارد CLTC چرخه تست داخلی چین است که نسبت به WLTP و به‌ویژه نسبت به EPA، خوش‌بینانه‌تر عمل می‌کند. این یک نقص فنی نیست و مختص BYD هم نیست؛ بلکه نحوه ساختار این چرخه تست است. پیامد عملی برای یک واردکننده این است که عدد درج‌شده در برگه مشخصات باید به عنوان سقف توانایی در نظر گرفته شود، نه یک برنامه قطعی.

گرما عامل دیگری است که خریداران آن را دست‌کم می‌گیرند. دمای بالای محیط به‌طور مداوم سیستم مدیریت حرارتی باتری را تحت فشار قرار می‌دهد و استفاده مداوم از سیستم تهویه مطبوع، مصرف انرژی واقعی و ثابتی را برای پکی با این ظرفیت به همراه دارد. شیمی LFP نسبت به اکثر جایگزین‌ها عملکرد بهتری در برابر گرما دارد که یک مزیت واقعی برای این خودرو در بازارهای گرمسیر محسوب می‌شود، اما هیچ نوع شیمی باتری نمی‌تواند مصرف انرژی تهویه مطبوع را به صفر برساند. استقرار Seagull را بر اساس محدوده پایین‌تر از عدد اعلام‌شده برنامه‌ریزی کنید تا خودرو به‌خوبی از پس وظایف خود برآید. اگر برنامه‌ریزی بر اساس عدد اصلی (تبلیغاتی) باشد، رانندگان در میانه راه می‌مانند و این موضوع منجر به بحث‌های گارانتی می‌شود که از قاره‌ای دیگر نمی‌توانید در آن پیروز شوید.

سه دستگاه Seagull موجود در انبار ما

در اینجا موجودی واقعی ما را مشاهده می‌کنید که مستقیماً از لیست‌های به‌روز استخراج شده و نه از بروشورهای تبلیغاتی. هر VIN در زیر، در صفحه مربوط به خودرو منتشر شده و پیش از هرگونه پرداخت، توسط شما قابل استعلام و رمزگشایی مستقل است.

JT012 JT014 CC003
سال مدل 2024 2024 2024
تاریخ ساخت September 2024 April 2024 December 2023
رنگ سفید مشکی سفید گرم
کارکرد 21,000 km 22,000 km 35,000 km
باتری 30.08 kWh 30.08 kWh 38.9 kWh
برد (CLTC) 305 km 305 km 405 km
VIN LGXCE4CC9R0634788 LGXCE4CC9R0215663 LGXCE4CC9P0823163
آسیب سیل / آتش‌سوزی / تصادف شدید خیر / خیر / خیر خیر / خیر / خیر خیر / خیر / خیر
بدنه بله بله خیر
رنگ‌شدگی بله بله خیر
امتیاز وضعیت 4.5 / 5 4.5 / 5 امتیازدهی نشده
FOB USD 8,400 USD 8,400 استعلام شود

اطلاعات مربوط به رنگ‌شدگی بدنه به این دلیل ذکر شده است که پنهان کردن آن باعث شکست معامله در مقصد می‌شود. خودروی JT012 دارای تعمیرات جزئی بدنه و رنگ‌شدگی در دو درب سمت راست است، در حالی که سایر بخش‌های بدنه و رنگ آن فابریک بوده و دارای یک کلید است. وضعیت JT014 گسترده‌تر است: گلگیر جلو چپ، گلگیر عقب چپ و درب عقب راست رنگ‌شدگی دارند، بدنه درب صندوق عقب دارای تعمیرات جزئی است و کاپوت و گلگیر جلو راست نیز صافکاری شده‌اند. هیچ‌کدام از این خودروها سابقه آسیب سیل، آتش‌سوزی یا تصادف شدید ندارند. خودروی CC003 دارای رنگ کاملاً فابریک و بدون هیچ‌گونه تعمیرات بدنه است و از باتری بزرگ‌تر بهره می‌برد؛ به همین دلیل، این خودرو گزینه‌ای است که ما به خریدارانی که قصد نگهداری طولانی‌مدت خودرو را دارند، پیشنهاد می‌کنیم.

تنها 21 دستگاه از 78 خودروی موجود ما دارای امتیاز وضعیت عددی هستند و CC003 جزو آن‌ها نیست. ما این خلاء اطلاعاتی را به جای پنهان‌کاری، شفاف‌سازی می‌کنیم. نحوه امتیازدهی و افشای اطلاعات در راهنمای بازرسی و گزارش وضعیت خودرو ما تشریح شده است؛ بازرسی توسط شخص ثالث در صورت درخواست قابل هماهنگی است و ما ادعا نمی‌کنیم که تمامی خودروها با گزارش مستقل عرضه می‌شوند، چرا که این‌طور نیست.

سال مدل با تاریخ ساخت متفاوت است و گمرک به تاریخ ساخت اهمیت می‌دهد

CC003 شفاف‌ترین نمونه از مشکلی است که هر ماه گریبان‌گیر واردکنندگان می‌شود. این خودرو به عنوان مدل 2024 لیست شده است، اما در دسامبر 2023 تولید شده است. دهمین کاراکتر VIN آن حرف P است که نشان‌دهنده سال 2023 بوده و تاریخ تولید را مستقل از هر گفته‌ای تأیید می‌کند.

بیشتر کشورهایی که محدودیت سنی برای خودرو اعمال می‌کنند، سن را از ماه تولید محاسبه می‌کنند، نه از مدل سالی که در بروشور درج شده است. خودرویی که به عنوان مدل 2024 فروخته می‌شود اما در دسامبر 2023 ساخته شده، می‌تواند یک سال کامل قدیمی‌تر از تصور خریدار باشد؛ در بازاری با سقف سنی سخت‌گیرانه، این موضوع تفاوت بین ترخیص از گمرک و پرداخت هزینه‌های انبارداری در حین بحث و جدل است. قوانین سنی نیز تغییر می‌کنند؛ چارچوب قانونی سنگال در صفحه واردات خودرو به سنگال به زبان فرانسوی ما پوشش داده شده است و همیشه باید به جای تکیه بر هر راهنمایی، از جمله راهنمای ما، با اطلاعیه‌های رسمی فعلی مطابقت داده شود.

برای هر دستگاه و از هر تأمین‌کننده‌ای، ماه تولید و VIN را درخواست کنید. اگر فروشنده‌ای مدل سال را اعلام می‌کند اما هنگام پرسش در مورد تاریخ تولید سکوت می‌کند، این نشان‌دهنده فاصله زیاد آن‌ها با خودرو است. مقاله ما در مورد اینکه چه کسی واقعاً به شما خودروی چینی می‌فروشد توضیح می‌دهد که چرا بسیاری از فروشندگان واقعاً نمی‌توانند به این سؤال پاسخ دهند.

شارژ در بازارهایی که شبکه شارژ ندارند

خودروی Seagull بسته به نسخه، 30 kW یا 40 kW شارژ DC دریافت می‌کند که با استانداردهای سال 2026 ناچیز است و در اکثر بازارهایی که ما به آن‌ها صادرات داریم تقریباً بی‌اهمیت است، زیرا شبکه عمومی DC در آنجا بسیار محدود یا غیرموجود است. در عوض، آنچه اهمیت دارد این است که یک باتری 30 تا 39 kWh در طول شب با برق معمولی AC شارژ می‌شود. این دلیل پنهانی است که چرا این خودرو در جاهایی که خودروهای برقی بزرگ‌تر با مشکل مواجه هستند، کارایی دارد: یک SUV با باتری 100 kWh به زیرساخت نیاز دارد، اما Seagull فقط به یک پریز برق نیاز دارد.

در جایی که شبکه برق غیرقابل اعتماد است، محاسبات همچنان به نفع باتری کوچک‌تر است؛ انرژی کمتری برای شارژ روزانه نیاز است و در زمان در دسترس بودن برق، به بازه زمانی کوتاه‌تری نیاز دارد. خریدارانی که از انرژی خورشیدی یا ژنراتور پشتیبان استفاده می‌کنند، می‌توانند سیستم خود را برای خودرویی به این کوچکی تنظیم کنند، کاری که برای یک SUV بزرگ امکان‌پذیر نیست. اگر مورد استفاده واقعاً به برد طولانی بدون پشتیبانی نیاز دارد، پاسخ صادقانه این است که یک خودروی پلاگین هیبرید گزینه مناسب‌تری است و ما این استدلال را به طور کامل در راهنمای خود درباره خودروهای هیبریدی از چین به نیجریه مطرح کرده‌ایم.

حمل و نقل و آنچه در مقصد انتظار می‌رود

خودروهای برقی تحت چارچوب کالاهای خطرناک دریایی به عنوان وسایل نقلیه با باتری حمل می‌شوند و شرکت‌های حمل‌ونقل جداگانه، شرایط خاص خود را علاوه بر آن تعیین می‌کنند که معمولاً شامل وضعیت شارژ در هنگام بارگیری است. این یک موضوع مربوط به رزرو است، نه یک مانع؛ این کار به صورت روتین انجام می‌شود و بهتر است به جای فرض کردن، با خط کشتیرانی هماهنگ شود، زیرا سیاست‌های شرکت‌های حمل‌ونقل یکسان نیست.

در هنگام بارگیری، ابعاد Seagull به نفع شماست. با طول 3,780 mm، این یکی از کوتاه‌ترین خودروهایی است که ما جابه‌جا می‌کنیم و خودروهای کوتاه همان چیزی هستند که باعث صرفه اقتصادی کانتینر می‌شوند: یک کانتینر 40ft high cube چهار خودرو را روی قفسه و دو خودرو را بدون آن جای می‌دهد و هزینه حمل‌ونقل به جای هر خودرو، بر اساس هر کانتینر محاسبه می‌شود. محاسبات کامل در تعداد خودروهای قابل جای‌گیری در کانتینر آمده است. گزینه‌های مسیر، زمان‌های ترانزیت و انتخاب بندر در حمل خودرو از چین به بنادر آفریقا پوشش داده شده‌اند.

دسترسی به قطعات، نقطه ضعف صادقانه این خودرو است. حضور خدماتی BYD در خارج از چین یکنواخت نیست و در چندین بازار ما هیچ کارگاه تحت پشتیبانی کارخانه وجود ندارد. Seagull از نظر مکانیکی ساده است که این یک مزیت محسوب می‌شود – بدون گیربکس، بدون اگزوز، بدون کلاچ، دارای یک سیستم انتقال قدرت تک‌سرعته – اما قطعات مصرفی و پنل‌های بدنه از بازار قطعات یدکی یا از چین تأمین می‌شوند و خریداری که قصد ایجاد یک ناوگان را دارد باید این موضوع را قبل از سفارش، نه بعد از آن، در برنامه خود لحاظ کند.

این خودرو برای چه کسانی مناسب است و چه کسانی باید به دنبال گزینه دیگری باشند

خودروی Seagull جایگاه خود را به دلیل قیمت به ازای هر کیلومتر در محیط شهری به دست می‌آورد. کاربری تاکسی شهری و سرویس‌های حمل‌ونقل آنلاین که سفرها کوتاه هستند و خودرو شبانه به یک پایگاه بازمی‌گردد، تحویل کالا برای کسب‌وکارهای کوچک، آموزشگاه‌های رانندگی، حمل‌ونقل کارکنان و فروشندگانی که به یک نقطه قیمتی ورودی نیاز دارند که خریدار اولین خودروی برقی واقعاً آن را بپذیرد – اینجاست که این خودرو عملکرد خوبی دارد.

این خودرو برای استفاده بین‌شهری، برای کسانی که به پنج صندلی نیاز دارند، برای بازارهایی که رانندگی در آن‌ها از سمت چپ است و برای خریدارانی که صندوق عقبی جادار برای چمدان‌های خانوادگی می‌خواهند، گزینه مناسبی نیست. این دسته از خریداران باید یک کلاس بالاتر را در نظر بگیرند. مدل BYD Seal 5 DM-i نیاز به یک خودروی پلاگین هیبرید اقتصادی، مدل BYD Han DM-i نیاز به یک سدان لوکس برای مسافت‌های طولانی و مدل‌های BYD Seal U یا Leapmotor C16 نیاز خانواده‌هایی که به صندلی و فضای بیشتر احتیاج دارند را پوشش می‌دهند. اگر به‌طور خاص بین دو سدان اقتصادی BYD تردید دارید، ما آن‌ها را مستقیماً در مقاله مقایسه Qin PLUS DM-i با Seal 05 DM-i بررسی کرده‌ایم. فهرست گسترده‌تری از سبک‌های مختلف بدنه در مقاله بهترین شاسی‌بلندها و خودروهای برقی چینی برای صادرات موجود است و برای شاسی‌بلندهای پرچمدار بزرگ‌تر، مطلب مقایسه Zeekr 8X با 9X را ببینید.

سوالات متداول

هزینه صادرات یک دستگاه BYD Seagull کارکرده از چین چقدر است؟

دو خودروی ما با باتری 30.08 kWh با قیمت هر کدام USD 8,400 به صورت FOB لیست شده‌اند که هر دو مدل 2024 با کارکرد 21,000 و 22,000 km هستند. خودروی 38.88 kWh در حال استعلام است. این ارقام FOB هستند؛ هزینه‌های حمل‌ونقل، بیمه، عوارض و ترخیص در مقصد اضافی بوده و بسته به بندر و کشور متفاوت است.

آیا BYD Seagull همان Dolphin Surf یا Atto 1 است؟

خیر. آن‌ها در پلتفرم و خانواده نام مشترک هستند، اما مدل اروپایی Dolphin Surf دارای طول 3,990 mm با باتری 43.2 kWh و موتور 65 kW است، در حالی که مدل Seagull بازار چین دارای طول 3,780 mm با باتری 30.08 یا 38.88 kWh و موتور 55 kW است. موجودی کارکرده صادراتی از چین، همان خودروی بازار چین است.

Seagull چند صندلی دارد؟

چهار صندلی. پیش از سفارش عمده، حتماً این موضوع را با قوانین همولوگیشن محلی و مقررات تاکسیرانی خود چک کنید، زیرا در بسیاری از دسته‌بندی‌ها فرض بر پنج صندلی است.

آیا این خودرو با فرمان سمت راست (RHD) موجود است؟

خیر، از تولیدات بازار چین که ما تأمین می‌کنیم موجود نیست. تمامی واحدها دارای فرمان سمت چپ (LHD) هستند.

برد واقعی آن با یک بار شارژ چقدر است؟

ارقام 305 km و 405 km اعلام شده بر اساس استاندارد CLTC (چرخه تست داخلی چین) است که نسبت به استانداردهای WLTP و EPA خوش‌بینانه محسوب می‌شود. این اعداد را به عنوان سقف توانایی در نظر بگیرید و برنامه‌ریزی خود را بر اساس مقادیر کمتر انجام دهید، به‌ویژه اگر کولر خودرو در آب‌وهوای گرم به‌طور مداوم روشن باشد.

آیا می‌توانم پیش از پرداخت، بازرسی مستقل انجام دهم؟

بله، بازرسی توسط شخص ثالث در صورت درخواست قابل انجام است. ما VIN، ماه ساخت، کارکرد و تاریخچه خسارات اعلام‌شده را برای هر آگهی منتشر می‌کنیم تا خریدار یا نماینده او بتواند به‌طور مستقل آن را بررسی کند. ما ادعا نمی‌کنیم که هر دستگاه با گزارش مستقل ارسال می‌شود، زیرا این‌طور نیست.

چگونه تاریخ ساخت را شخصاً بررسی کنم؟

دهمین کاراکتر VIN را بخوانید که نشان‌دهنده سال مدل خودرو است و آن را با تاریخ تولید درج‌شده روی پلاک ستون درب مطابقت دهید. در مدل CC003، کاراکتر VIN برای سال 2023 حرف P است و پلاک تاریخ دسامبر 2023 را نشان می‌دهد، در حالی که خودرو به‌عنوان مدل 2024 بازاریابی می‌شود. هر دو باید با هم مطابقت داشته باشند؛ اگر مدارک فروشنده چنین نیست، پیش از پرداخت وجه، علت آن را جویا شوید.

مراحل بعدی

هر سه دستگاه Seagull با عکس‌ها، VINها و اطلاعات کامل در صفحات موجودی خودروهای کارکرده ما، در کنار سایر موجودی‌های ما در دسترس هستند. اگر خودرویی می‌خواهید که در حال حاضر موجود نداریم، ما سفارش خودروهای نو را نیز انجام می‌دهیم. فرآیند کامل در راهنمای واردات خودرو از چین شرح داده شده است، جزئیات خدمات ما در هر مرحله در صفحه خدمات موجود است و بررسی‌های لازم برای هر صادرکننده چینی پیش از انتقال وجه — از جمله درباره ما — در نحوه اعتبارسنجی شرکت صادرات خودرو چینی آمده است. نکات اختصاصی برای نیجریه در راهنمای واردات به نیجریه ما قرار دارد.

بندر مقصد، تعداد و اینکه نسخه 305 km یا 405 km را نیاز دارید به ما اعلام کنید تا به‌جای ارائه صرفاً قیمت FOB، جزئیات هزینه‌های نهایی تا مقصد (Landed Cost) را برای شما ارسال کنیم. می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما با ما در ارتباط باشید و اطلاعات بیشتر درباره ما در صفحه درباره ما موجود است.

WhatsAppTelegramایمیل↑بالا